O czym pamiętać podczas remontu? Co powinno być naszym priorytetem?

gru 12, 16 O czym pamiętać podczas remontu? Co powinno być naszym priorytetem?

Decyzja o remoncie wynika często po prostu z chęci zmian i poprawienia na lepsze wyglądy swojego mieszkania. Często odwlekamy w czasie decyzję o remoncie nie tylko ze względu na kwestie finansowe, lecz również dlatego, że remont wiąże się z ogromną dezorganizacją życia w domu, bałaganem, czy choćby ogromem pracy. Jednak gdy już się na taki krok zdecydujemy, to warto zabrać się do działania w odpowiedni sposób. Jak do tego podejść?

Małe poprawki przy okazji dużych remontów

W związku z tym, że taki generalny remont nie jest czymś, na co decydujemy się często, to zastanówmy się dobrze, co można jeszcze przy okazji poprawić. Na przykład, gdy chcemy zmienić kolor ścian, to możemy od razu zmienić układ wiszących ozdób. Wystarczy zakryć stare otwory, wyrównać dany fragment ściany, a nowa warstwa farby pokryje różnicę w odcieniach. Tak samo wygląda to, gdy nie chcemy pozbywać się płytek w łazience, bo są jeszcze w doskonałym stanie, ale chcemy wymienić część urządzeń wraz z armaturą.

Warto przy okazji odświeżyć trochę łazienkę wymieniając na przykład brzydkie łączenia silikonowe albo uzupełnić fugi w płytkach. Na co dzień nie chciałoby nam się robić takich zmian, ale podczas remontu i tak w łazience panuje wielki rozgardiasz, więc robimy to niejako przy okazji. Chcesz więcej? Więcej w tym miejscu.

\dilapidated-983952_960_720-1

Weźmy poprawkę na nieprzewidziane okoliczności

Zastanowienie się nad planem działania i wszystkimi dodatkowymi rzeczami, jakie chcemy zrobić. To na pewno bardzo ważna sprawa. Dzięki temu będziemy mogli również przewidzieć długość trwania takiego remontu. Często bowiem słyszy się na przykład od znajomych, że remont się przedłuża. Jest to właśnie wynikiem różnym nieprzewidzianych okoliczności. Na przykład wymiana płytek w łazience to jedna rzecz, ale zawsze lepiej przy okazji takich prac wymienić rury.

Wtedy istnieje mniejsze ryzyko awarii, jaka może spowodować konieczność zniszczenia części płytek. Warto takie dodatkowe prace uwzględnić w grafiku prac, by nie być zaskoczonym przedłużeniem się remontu.

Tylko spokój może nas uratować

Na pewno, jakkolwiek zabrzmiałoby to nierealnie, warto podejść do remontu ze spokojem. Weźmy poprawkę na to, że coś może się przedłużyć i nie twórzmy sobie sztywnych ram czasowych. Najważniejsze jest dobre wykonanie remontu, by jego efekt utrzymał się na długo.

Dlatego też nie oszczędzajmy na materiałach, ponieważ jest to oszczędność pozorna. Trwałość w tym wypadku jest rzeczą ogromnie ważną. W końcu chyba nie chcemy w krótkim odstępie czasu przechodzić przez remont ponownie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *