Aranżujemy małą łazienkę

Ostatnio obiecałam, że napiszę o aranżacji nieco mniejszych łazienek, więc do dzieła! Mała łazienka może nie daje nam zbyt wielkiego pola do popisu, jednak możemy mieć niemal 100% pewność, że nie stanie się magazynem mebli łazienkowych. Zacznijmy od najważniejszego – w takiej łazience najlepiej sprawdzi się kabina prysznicowa – obecnie producenci oferują takie, które posiadają nie tylko funkcję hydromasażu pleców i stóp, ale mają także wbudowane radio. Ważne jest, żeby wykorzystać każde wolne miejsce, dlatego pod umywalką z powodzeniem zmieści się szafka, w której można ukryć kosmetyki i ręczniki, a także inne niezbędne akcesoria. Te najczęściej używane najlepiej jest ustawić na półkach mocowanych do ściany, te najtrwalsze są ze stali nierdzewnej i doskonale współgrają z niemal każdym wystrojem łazienki.

Suszarka sufitowa

Jeśli jest taka możliwość dobrze jest też zabudować pralkę, ale nie jest to wymogiem. W małych łazienkach dobrze jest zakupić taką, do której pranie wkłada się od góry – podstawową jej zaletą jest szerokość – zwykle to zaledwie 40 cm. Trzeba gdzieś jeszcze ulokować wieszaki na ręczniki i kosz na bieliznę, zadbajmy o to, żeby było to miejsce przede wszystkim funkcjonalne, więc ręczniki niech będą możliwie jak najbliżej kabiny prysznicowej. Jeśli chodzi o kolory, to w tym wypadku najlepiej zdecydować się na jaśniejsze odcienie kafelek, a gdy to możliwe niech będą mniejsze – dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się większe. Złudzenie powiększenia łazienki dadzą też lustra, jednak nie przesadzajmy z nimi i nie wieszajmy ich w każdym wolnym miejscu na ścianie, bo nasza łazienka zostanie pozbawiona dobrego smaku, a stanie się wręcz kiczowata. Jeśli chodzi o wybór stylu to małe powierzchnie lubią nowoczesność, dobrze jest więc nad takim rozwiązaniem pomyśleć, przy większej łazience możemy się pokusić o styl klasyczny, ale nie jest to wymogiem. Przy wyborze dodatków kierujmy się przede wszystkich jej wystrojem, a nie do końca naszym gustem, tutaj mieliśmy pole do popisu w momencie wybierania glazury. Wieszaki na ręczniki i uchwyty niech będą więc w kolorze baterii, natomiast cała reszta, łącznie z dywanikami niech pasuje właśnie do glazury.

Pojemnik na mydlo

Półka narożna łazienkowa

Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku praktycznym wskazówkom wasza łazienka nabierze blasku, a spędzanie w niej czasu będzie równie odprężające, co sen w pięknie urządzonej sypialni.

5 komentarzy

  1. Aranżacja małej łazienki, jest o tyle utrudniona, że musimy pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze sanitaria i urządzenia, a nie mamy zazwyczaj gdzie tego zrobić. Fajnym rozwiązaniem w małych wnętrzach jest wstawienie np. pralki pod zabudowę, która obłożona płytkami może posłużyć nam jako funkcjonalna półka. Bardzo ciekawym pomysłem jest zastosowanie półek w prysznicu zbudowanych z płytek, gdzie możemy poustawiać wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy do kąpieli.

  2. czy ktos moze mi podpowiedziec jakie to sa płytki łazienkowe ?chodzi o żółty kolor

  3. Piotr /

    Aranżacja czarno żółta jest świetna! Jeżeli ktoś wie gdzie można kupić takie płytki lub jaki jast ich producent to będę bardzo wdzięczny.

  4. Witam, Jakiego producenta są płytki? idealny wybór… proszę o pilna odpowiedź 🙂

  5. Przy urządzaniu małej łazienki, naprawdę trzeba się wysilić żeby wszystko odpowiednio rozmieścić. Czasem warto skorzystać z projektanta wnętrz 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *