Korek w pokoju dziecka – dlaczego warto?

lut 23, 17 Korek w pokoju dziecka – dlaczego warto?

Aranżacja pokoju dziecięcego, podobnie jak w przypadku każdego innego wnętrza zaczyna się od jego wykończenia. Jakie materiały najlepiej sprawdzą się w tym pomieszczeniu? Jednym z nich z pewnością jest uniwersalny, ekologiczny korek.

Wystrój pokoju z myślą o zdrowiu

Najmłodsi domownicy są szczególnie narażeni na problemy ze zdrowiem – są podatni na działanie alergenów i wrażliwi na działanie chłodu, który może szybko stać się przyczyną przeziębienia. Chcąc zapewnić w pokoju dziecka zdrowe warunki, wybierzmy materiał wykończeniowy w pełni bezpieczny dla naszej pociechy. Dlaczego warto wybrać właśnie korek?

pokoj_dziecka

Korek nie szkodzi zdrowiu

Korek jest materiałem naturalnym, który jak żaden inny pozytywnie oddziałuje na zdrowie domowników. Na uwagę zasługuje fakt, że nie przyciąga i nie kumuluje kurzu i nie jest podatny na rozwój mikroorganizmów, czyli pleśni i grzybów będących przyczyną alergii. Dodatkowo jest bezwonny, czego nie można powiedzieć o innych materiałach wykończeniowych, oraz nie wchłania zapachów.

Korek w służbie czystości

W pokoju dziecka z pewnością nie do przecenienia jest możliwość szybkiego i łatwego sprzątania. Daje nam ją właśnie korek – czy to ułożony na ścianie, czy na podłodze. Wyłożoną nim powierzchnię z łatwością doprowadzimy do porządku, bez potrzeby korzystania ze spec lanych detergentów. Co ważne, korek nie wymaga także żadnych szczególnych zabiegów konserwacyjnych.

naklejka-welurowa-aniolek-d4w

Pokój dziecka cichy i ciepły

Dużą zaletą korka jest także fakt, że stanowi on doskonały materiał izolacyjny. Dobrze ociepla wnętrza, pozostając przy tym przyjemnym w dotyku – to duża zaleta zważywszy na upodobania dzieci do spędzania czasu na podłodze.

Okładzina korkowa pozwoli także wyciszyć dziecięcy pokój – bardzo dobrze tłumi rozmaite dźwięki, a także pochłania drgania, sprawiając, że we wnętrzu panuje przyjemny spokój. Materiał ten zapewnia więc idealne warunki do wypoczynku lub nauki, czyniąc z pokoju dziecięcego przestrzeń spełniającą najwyższe standardy i bezpieczną dla zdrowia najmłodszych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *