Kominek. Pomysły na świąteczne dekoracje

lis 20, 16 Kominek. Pomysły na świąteczne dekoracje

Dla niektórych okres świąt to czas, który nieodłącznie kojarzy się ze świątecznymi ozdobami. Występują one w bardzo różnych wersjach oraz można je zastosować praktycznie wszędzie. Kominek również jest miejscem, jaki doskonale nadaje się na takie typowo świąteczne dekoracje. Poniżej znaleźć można kilka ciekawych pomysłów.

Zielony świerk nie tylko w roli świątecznego drzewka

Żywa choinka w domy jest czymś wspaniałym. Jednak, jeśli używamy sztucznego drzewka, to właśnie kominek jest doskonałym miejscem, gdzie można umieścić trochę żywych gałązek świerka. Zapach żywego iglaka będzie wspaniały, tak samo, jak wygląd naszego kominka. Można dodać do tego ładne, czerwone wstążki, kilka bombek, oprószyć wszystko sztucznym śniegiem i dekoracja gotowa. To bardzo szybki, tani, ale jakże efektowny sposób na udekorowanie kominka.

Nic nie tworzy takiego nastroju jak migocące światełka

Święta kojarzą się ze światełkami. Dlatego możemy użyć łańcucha z lampkami, który opleciemy wokół kominka, albo powiesić parę świątecznych, świecących ozdób. Dobrym pomysłem może być użycie świec. Nie muszą być wszystkie tych samych rozmiarów. Nawet lepiej będą prezentowały się w różnych kształtach i wysokości. Dadzą one wspaniały nastrój. Możemy poustawiać ich dużą ilość na kominku i zapalić wszystkie, gdy zapadnie zmrok. Niesamowity efekt gwarantowany!

Trochę amerykańskiej tradycji i dziecięca fantazja

To z amerykańskich filmów wzięła się moda na wieszanie na kominku dużych, świątecznych skarpet na prezenty. Ten rodzaj dekoracji bardzo ładnie się prezentuje, dlatego może być bardzo dobrym pomysłem. Szczególnie jeśli w domu mamy małe pociechy, to na pewno ucieszą się ze znalezionych w takich skarpetach słodyczy. Z dziećmi można również wspólnie przygotować różne świąteczne ozdoby. Także na kominek. Dzieci mają dużo pomysłów, a ich prace wyglądają bardzo autentycznie i uroczo. Na pewno zrobią wrażenie na gościach.

fire-1772785_960_720

Ogień w kominku dekoracją samą w sobie

Palący się w kominku ogień jest chyba najlepszą ozdobą i tworzy wyjątkową atmosferę. Dlatego warto, by właśnie w czasie świąt często palił się w kominku. Jeśli będziemy o tym pamiętać, a na kominku postawimy tylko pojedynczy, mały wieniec, to i tak efekt będzie bardzo ładny. Więcej inspiracji także tu: http://kobietamag.pl/kominek-inspiracja-swiatecznej-dekoracji-wnetrza/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *