Jakie panele do kuchni będą najlepsze?

gru 21, 16 Jakie panele do kuchni będą najlepsze?

Panele podłogowe w kuchni to niezbyt popularne rozwiązanie, chociaż coraz więcej osób się do nich przekonuje. Przeważnie za sprawą mody, ale nie tylko. Sprawdźmy, jakie wybrać najlepiej.

Wielkie możliwości dekoracji

Panele dają możliwość stworzenia oryginalnych, ciekawych i niespotykanych dotąd dekoracji, których nie otrzymalibyśmy w przypadku płytek – przykładem są tutaj kuchnie stylizowane na stare wnętrza, gdzie króluje drewno. Wybierając panele podłogowe do kuchni, warto zwrócić uwagę na to, że muszą one być laminowane – to wpływa na ich odporność na wilgotność i pomaga utrzymać czystość w pomieszczeniu. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając najlepsze panele podłogowe do kuchni?

pexels-photo-28412

Klasa ścieralności paneli

Przede wszystkim musimy dobrać odpowiednią klasę ścieralności paneli. AC1 to najwyższa ścieralność i panele słabej jakość, AC5 są najwyższą i najlepszą klasą. Specjaliści podkreślają, że w kuchni powinniśmy brać pod uwagę tylko dwie klasy AC4 i AC5 – wszystkie inne panele bardzo szybko będą się niszczyć i ścierać. Ponadto bierzemy pod uwagę także klasy użyteczności. W tym zakresie wymieniane są klasy od 21 do 31. Jaka będzie najlepsza do kuchni? Wszystkie powyżej 23 będą stosunkowo dobre – im wyższa, tym lepsza. Jeśli jesteś zainteresowany, sprawdź też informacje, które znajdziesz pod adresem http://art4u.com.pl/jakie-panele-do-kuchni.

Co dodatkowo wiedzieć?

Specjaliści podkreślają, że panele podłogowe w kuchni powinny mieć tak zwany rdzeń, który jest niczym innym, jak środkową warstwą paneli. Dodatkowo dobrze, jeżeli całe panele lub przynajmniej ich krawędzie są pomalowane specjalnym woskiem, lub innym preparatem wpływającym na ochronę paneli przed wilgocią.

Kiedy dobierzemy już odpowiednie parametry paneli podłogowych do kuchni, warto zastanowić się nad ich aranżacją. Panele dają wiele możliwości – można na przykład wydzielić strefę gotowania oraz strefę jadalną. Jest to ciekawe rozwiązanie, które optycznie powiększa pomieszczenie i dodaje mu unikalnego charakteru. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego gustu – najważniejsze, aby wybrać panele trwałe i odporne, ponieważ są to podstawowe cechy, które powinna spełniać podłoga w kuchni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *