Jaką roletę wybrać do łazienki?

sie 01, 16 Jaką roletę wybrać do łazienki?

Łazienki posiadające przynajmniej jedno okno są znacznie przyjaźniejszymi pomieszczeniami niż te, w których okna nie ma. Dopływ naturalnego światła sprawia, że wnętrze prezentuje się lepiej, a także nie musimy zużywać niepotrzebnie energii elektrycznej do oświetlenia go w takcie dnia. Jednak w łazience musimy również zapewnić sobie poczucie prywatności, dlatego też należy w odpowiedni sposób przesłonić okno. W tej roli najlepiej sprawdzą się rolety.

Rolety wewnętrzne możemy z powodzeniem stosować w aranżacji różnych pomieszczeń – prezentują się doskonale zarówno w sypialniach, kuchni, czy pokoju dziennym. Równie dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie ich w stylizacji łazienki. Podpowiadamy jakie rolety będą służyć najlepiej.

Poczucie prywatności

Okno łazienkowe może nam przysporzyć problemów, gdy zapalamy w pomieszczeniu światło. Jesteśmy wtedy widoczni z zewnątrz, co naturalnie nie sprzyja komfortowi korzystania z pomieszczenia. Dlatego właśnie wybierając roletę do łazienki należy poszukać modelu, który jest wyposażony w zaciemniającą tkaninę. Taki materiał sprawi, że nawet po zapaleniu światła będziemy chronieni przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Niestety naturalne materiały mogą okazać się złym wyborem do łazienki, zwłaszcza jeśli nie jest ona należycie wentylowana. W takim przypadku na materiale mogą pojawiać się grzyby oraz pleśń. Rozwiązaniem tego problemu będą rolety wykonane z tworzyw sztucznych np. poliestru.

Jaka roleta?

Klasyczne roletki przylegające do szyby będą bardzo dobrym rozwiązaniem do łazienki. Są wygodne w użytkowaniu i pozwalają na łatwe sterowanie światłem dziennym w pomieszczeniu. Elementy nimi sterujące są wykonane zazwyczaj z tworzyw sztucznych, dlatego nie musimy obawiać się działania korozji, jaka mogłaby pojawiać się w zawilgoconych pomieszczeniach. Inną możliwością są np. rolety rzymskie, w których materiał układa się w eleganckie fałdy po zwinięciu. W tym przypadku należy mieć jednak na uwadze to, aby tkanina była pokryta np. specjalnymi impregnatami, zabezpieczającymi przed działaniem wilgoci. Ciekawym rozwiązaniem są rolety plisowane – to w pewnym sensie coś pomiędzy roletami a żaluzjami – możemy łatwo regulować ich położenie i np. tylko częściowo przesłonić okno. Ponadto prezentują się bardzo efektownie. Wyczerpujący przewodnik po rodzajach rolet można znaleźć w artykule: Rzymskie, plisowane, dzień i noc…Czy znasz wszystkie popularne rodzaje rolet?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *