Jaką baterię do wanny wybrać?

gru 07, 15 Jaką baterię do wanny wybrać?

Baterie są jednym z podstawowych elementów wyposażenia łazienki, z którego korzystamy co najmniej kilka razy dziennie. W związku z tym baterie łazienkowe powinny posiadać zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Jak zatem wybrać te odpowiednie?

Przed zakupem baterii łazienkowych należy dokładnie zaplanować, w jakim miejscu zostaną zamontowane, do jakiej umywalki lub wanny mają pasować, a także jakie funkcje dodatkowe poszczególnych modeli są dla nas istotne.

Baterie ścienne i stojące

Do podstawowych modeli baterii łazienkowych zaliczamy te montowane w ścianie lub stojące, inaczej nazywane również sztorcowymi. Warto jednak wiedzieć, że niekiedy ostateczna decyzje jest determinowana przez sposób poprowadzenia instalacji wodnej.

Wśród baterii do umywalek dużym zainteresowaniem cieszą się modele mocowane na ich obrzeżach lub na blacie. Jeśli potrzebna nam jest jednak bateria wannowa, do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych należą modele ścienne.

Niektórzy producenci oferują także baterie wolnostojące, które montowane są w podłodze. To rozwiązanie znajduje zastosowanie przede wszystkim w łazienkach z wanną wolnostojącą.

Tradycyjne kurki i baterie z mieszaczem

Podczas zakupu baterii umywalkowej lub wannowej musimy też zdecydować, czy wolimy model tradycyjny z kurkami czy z jednym uchwytem i mieszaczem wody.

Ze względów praktycznych wiele osób wybiera baterię z uchwytem i mieszaczem, które umożliwiają regulowanie temperatury wody oraz jej strumienia za pomocą jednej dźwigni. Powinniśmy również mieć na uwadze, że ten typ baterii łazienkowych pozwala na zmniejszenie zużycia wody nawet o 30 proc.

Czym jeszcze kierować się przy zakupie?

Dobrze dobrane baterie łazienkowe powinny być też proporcjonalne do umywalki lub wanny. Przed podjęciem decyzji warto także sprawdzić, czy wybrany model został wyposażony w perlator, czyli małe sitko na końcu wylewki, które napowietrza wodę. Dzięki baterii z perlatorem zużycie wody może być niższe o około 60 proc.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *