Jak ciekawie udekorować taras?

maj 08, 17 Jak ciekawie udekorować taras?

Nastrojowe oświetlenie, ciekawe kwietniki i piękne rośliny – aby efektownie ozdobić taras nie trzeba wiele. Żeby twój salon na świeżym powietrzu stał się wymarzonym miejscem do wypoczynku, w jego aranżacji uwzględnij również drobne dekoracje, które nadadzą całej stylizacji jeszcze przytulniejszy charakter.

Posiadacze rozległych tarasów to prawdziwi szczęśliwcy – jest to tak naprawdę dodatkowe pomieszczenie na świeżym powietrzu, gdzie można do woli wypoczywać w okresie letnim i zimowym. Jednak aby taras faktycznie był przyjemnym miejscem, komplet wypoczynkowy to za mało. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego w aranżacji tarasu nie może zabraknąć ciekawych dodatków.

A jeśli wciąż szukasz inspiracji do wykończenia swojego ogrodu i tarasu, zapoznaj się z artykułem: Ogród w stylu industrialnym? Tak!

Skrzynki po owocach

spices-2271254_1280 (1)

Skrzynki wykonane z surowego drewna świerkowego to wnętrzarski hit ostatnich lat. Sprawdzają się znakomicie również w aranżacji balkonu. Ze skrzynek po owocach możesz wykonać stolik, regał czy doniczki na kwiaty. Dzięki ni cała aranżacja nabierze rustykalnego charakteru. Jest to także tania metoda na wykonanie ciekawych dekoracji, ponieważ używane skrzynki można kupić za niewielką cenę.

Wiszące kwietniki

balcony-979257_1280

Jeśli tylko architektura twojego tarasu na to pozwala, uwzględnij w jego aranżacji wiszące doniczki z kwiatami. Szczególnie efektownie będą prezentować się pelargonie czy surfinie, których bogato ukwiecone pędy będą układać się w kaskady. Wiszące kwietniki możesz zamontować przy zadaszeniu tarasu lub przy barierkach.

Girlandy świateł

Cotton balls, czyli sznury świateł zdobione bawełnianymi, kolorowymi kulkami to kolejny wnętrzarski trend, który możesz wykorzystać w aranżacji tarasu. Kulki zapewnią dodatkowe nastrojowe oświetlenie i udekorują taras. Zamiast nich możesz także postawić na girlandę ze zwykłymi żarówkami, wybierz jednak model, który jest przeznaczony do stosowania na zewnątrz budynków.

Poduszki dekoracyjne

breakfast-923928_1280

Miękkie, wygodne i piękne – poduszki dekoracyjne są znakomitym dodatkiem do aranżacji wnętrz i równie dobrze sprawdzą się w aranżacji tarasu. Jeśli jest on zadaszony, ułóż poduszki na komplecie wypoczynkowym. Dodaj do tego pledy i koce, dzięki czemu będzie nie tylko wygodniej i przyjemniej, ale dodatkowo sprawisz, że taras będzie jeszcze przytulniejszy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *