Remont łazienki za grosze! Czy to możliwe?

gru 01, 14 Remont łazienki za grosze! Czy to możliwe?

Na samą myśl, ze musisz wejść do swojej starej i zniszczonej łazienki przechodzą Cię dreszcze, oczywiście o relaksującej kąpieli nie ma nawet co marzyć. Niestety wciąż brakuje Ci funduszy by przeprowadzić jej kapitalny remont. Czy aby na pewno?

Remont łazienki wcale nie musi wiązać się z bardzo dużą inwestycją pieniędzy. Wystarczy dobrać odpowiednie materiały i wiedzieć jak go przeprowadzić.

Jaka rolę powinna pełnić nasza łazienka? Przede wszystkim powinna być miejscem, w którym relaksujemy się po całym dniu. Musi być urządzona funkcjonalnie, tak by wszystkie jej elementy czyściło się łatwo i szybko oraz prezentować się rzeczywiście pięknie, tak by rzeczywiście móc odczuwać przyjemność korzystania z niej.

Urządzamy łazienkę za grosze!

Pierwsza zasada aranżacji to nie tylko kierowanie się tym co modne, ale przede wszystkim tym co oryginalne i niespotykane. Nowa szafka z salonu nie zawsze da nam taki efekt dekoracyjny, jak stara toaletka, odświeżona i zaaranżowana w naszym stylu.

Zacznijmy od płytek. Jeśli chcesz zaoszczędzić nieco pieniędzy właśnie na nich wcale nie musisz kupować gorszego jakościowo towaru. Wystarczy udać się do marketu budowlanego i dobrze poszukać. Czasem można po na prawdę okazyjnej cenie kupić płytki z poprzednich kolekcji, które zalegają w magazynach i które idealnie będą się komponowały właśnie w naszym wnętrzu.

Zamiast drogiej wanny z hydromasażem zamontuj prysznic z baterią, która ma regulowaną moc natężenia wody. W ten sposób zyskamy namiastkę masażu wodnego i jednocześnie zaoszczędzimy nawet kilka tysięcy złotych.

Mebli wypełniających naszą łazienkę warto poszukać w miejscach, gdzie sprzedawane są starocie. W aranżacji łazienki idealnie sprawdza się bowiem odnowiona toaletka, której cena często potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Wreszcie najważniejsze! Dodatki! Jeśli nie stać Cię na wymianę całego wyposażenia łazienki postaw na bardzo wyraźne dodatki np. kosze wiklinowe, dywaniki w mocnych kolorach. Dodatki sprawią, że szybko odwrócisz uwagę osoby wchodzącej do łazienki od rzeczy, którymi niekoniecznie chcesz się chwalić.

dodatki

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *