Nowoczesna łazienka czyli jaka?

lut 16, 15 Nowoczesna łazienka czyli jaka?

Ostatnio modne są najróżniejsze kombinacje kolorami i wzorami w łazience. Projektanci proponują nam niestosowane do tej pory czarne barwy np. jako kolor główny wanny, zlewu czy bidetu. Jednocześnie kontrastują z nimi złote płytki na podłodze i ścianach.

W rozumieniu dzisiejszych projektantów łazienek na pierwszym miejscu ma być luksus, na drugim wygoda i łatwość utrzymania czystości w pomieszczeniu. Nie zapominają również o cenie. Oczywiście są projekty warte kilkaset tysięcy złotych są jednak i takie, które odmienia nasze łazienki za kilka tysięcy.

Przede wszystkim nie przesadzić:

  • Oryginalność jest fajna ale jej nadmiar prowadzi do bezguścia. Jeżeli sami planujemy zakup łazienki i jej projekt uważajmy by nie połączyć kilku stylów naraz. W rezultacie otrzymamy na tacy niezły cyrk: papugę na ścianie i żonglerkę kolorów na różnych meblach. Nie warto.
  • Podoba nam się styl rokoko zostańmy przy nim. Chcemy nowoczesnej wanny, zamontujmy i nowoczesny zlew.

Umiar – piękno

Jeżeli chcemy postawić na dodatki nie dekorujmy niepotrzebnie ścian czy mebli. Jak najbardziej unikalna armatura łazienkowa nie będzie problemem gdy za rok czy dwa zechcemy zupełnie odmienić nasza koncepcję. Zawsze łatwiej wyrzucić dodatki niż całe wyposażenie.

lazienka

Diabeł tkwi w szczególe

Może jakieś ciekawe dywaniki? np. z długim włosiem w kształcie ryby czy kwiatka ? A może troszkę szaleństwa i zlew w kształcie otwartych ust? Pomysłów jest wiele. Takie perełki znajdziemy z powodzeniem, wystarczy tylko troszkę się rozejrzeć.

Oświeć mnie

Dobre oświetlenie w łazience to podstawa zwłaszcza jeśli jednym z domowników jest kobieta. Wykonanie makijażu przy nieostrym świetle… to nie może się udać!

Lustereczko?

A raczej lustro najlepiej duże. Jeśli wybieramy klasyczna łazienkę niech będzie w złotej ramie. Jeśli do łazienki nowoczesnej bez z halogenami wokół niego. Jeśli szalejemy, to np w obramowaniu z muszelek.

Obrazy nie muszą zdobić tylko naszego pokoju. Powieśmy także jakiś w łazience. Koniecznie taki, który poprawi nam humor każdego ranka gdy do niej wejdziemy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *