Jakie wyzwanie niesie za sobą wybór blatu łazienkowego?

cze 11, 15 Jakie wyzwanie niesie za sobą wybór blatu łazienkowego?

Blat łazienkowy może mieć różną wielkość, różny kształt i wreszcie znajdować się w najróżniejszym miejscu łazienki. Przede wszystkim musi być jednak wykonany z takiego materiału, który będzie odpowiednio wytrzymały na temperaturę i warunki panujące we wnętrzu łazienki.

Materiał mocny i odporny na wilgoć? Czyli jaki?

Najlepszym materiałem służącym do produkcji blatów łazienkowych jest kamień i drewno. Zresztą oprócz swojej przeważającej  praktyczności pośród innych materiałów oba te materiały są także eleganckie i bardzo klasyczne.

Dlaczego drewno?

rozmieszczenie urządzeń w łazience

Drewno charakteryzuje się bardzo wysokim wskaźnikiem odporności na zagrzybienie. Szczególnie warto tutaj zwrócić uwagę na drewno egzotyczne, które charakteryzuje wysoki stopień posiadanych olejów w swojej budowie.

Jeśli dodatkowo będziemy chcieli wzmocnić tego rodzaju drewno wystarczy pokryć jego warstwę środkiem do konserwacji drewna, który bez problemu można zakupić w wielu marketach budowlanych.

Uwaga! Warto zwrócić uwagę także na to, że drewno klejone znacznie lepie poradzi sobie z wilgotnym klimatem w łazience niż drewno lite.

Nie ma blatu twardszego niż kamień!

Jeśli chodzi o blat kamienny to szczególnie nadać może się granit, kwarcyt, alabaster. Są to szczególne rodzaje kamieni nienasiąkliwych, które są bezpieczne przed wszelkiego rodzaju odkształceniami, czy powstawaniem plam.

Oczywiście nawet kamień warto odpowiednio zaimpregnować, jeśli ma nam służyć w niezmienionej formie przez wiele lat.

Wiele osób na samą myśl o kamiennych lub drewnianych blatach ma od razu przed oczami ogromna liczbę wydanych pieniędzy. Jak się jednak okazuje, jeśli dobrze poszukamy i odwiedzimy kilka sklepów budowlanych możemy odnaleźć bardzo ciekawą i promocyjną ofertę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *