Jak wybierać drzwi wewnętrzne?

wrz 03, 14 Jak wybierać drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne są jednym z bardziej charakterystycznych elementów naszego domu. Zazwyczaj ich wybór przyprawia nas o zawroty głowy – dostępnych modeli jest bardzo dużo, ceny są zawrotne, a my nie bardzo wiemy na co zwrócić uwagę. Doradzamy jak wybrać drzwi wejściowe i nie żałować swojej decyzji.

Problemu z wyborem drzwi wewnętrznych nie mamy w domach w których króluje przestrzeń. Wtedy nasz wybór ogranicza się tylko do drzwi łazienkowych i do sypialni. Bardzo często nawet ten wybór nas omija, bowiem przy zakupie mieszkania od developera mamy już zamontowane drzwi. O wiele trudniej wybrać drzwi do mieszkań w blokach, w których na małej powierzchni są szczególnie widoczne. Bardzo istotne jest, aby drzwi dobrze wkomponowały się w całość aranżacji naszego mieszkania.

drzwi-wewnetrzne

Zanim wybierzemy się na zakupy, warto zastanowić się jakie w zasadzie drzwi mamy do wyboru. Najczęściej wybieramy drzwi uchylne, czyli tradycyjne drzwi znane nam z większości polskich domów. Mogą one być jedno lub dwuskrzydłowe, prawe lub lewe. Od razu wyjaśniamy: drzwi lewe – skrzydło otwiera się zgodnie z ruchem wskazówek zegara; prawe – w przeciwnym kierunku.
Warto zwrócić na to szczególną uwagę przy aranżacji mieszkania. To w którą stronę będą się otwierać, czy będą otwierane do wewnątrz czy na zewnątrz będzie miało dla nas duże znaczenie. Trzeba także pamiętać o tym, aby drzwi nie otwierały się na włączniki światła, bowiem znacznie utrudni nam to funkcjonowanie w mieszkaniu. Kolejnym problemem który pojawia się przy wyborze drzwi jest to, czy powinny być one pełne czy przeszklone. Do łazienek i toalet najlepsze są drzwi częściowo przeszklone, które posiadają otwory wentylacyjne. Do ciemnych pomieszczeń z oknami wychodzącymi na północ powinniśmy wybrać drzwi przeszklone, które sprawdzą się także w pokojach dziecięcych. Dla starszych dzieci, którym zależy już na prywatności najodpowiedniejsze będą drzwi pełne. Drzwi z przeszkleniami raczej nie nadają się do sypialni – tam zależy nam raczej na całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *