Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

lis 14, 17 Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Aranżacja wnętrz wzorowana na minimalizmie stosowanym przez Szwedów czy też Norwegów stała się obecnie trendem, który dominuje w wyposażeniu wielu polskich mieszkań. Szczególnie osoby młode, które urządzają swoje pierwsze lokum, często stawiają na rozwiązania proste, białą kolorystykę, która uzupełniona jest ozdobami wykonanymi w stylu modnym na północy Europy.

Biuro architektoniczne pomoże przygotować wystrój Twojego mieszkania

Warszawa jako stolica to jedno z miast, gdzie coraz bardziej popularne jest korzystanie z profesjonalnej pomocy przy aranżacji mieszkania. Usługi takie świadczą architekci, którzy często są także dekoratorami. Obecnie łączy się te dziedziny tak, aby stworzyć wnętrze funkcjonalne, posiadające jednocześnie wspaniały wygląd. Przy aranżacji mieszkania w stylu skandynawskim sprawdza się to szczególnie, gdyż charakteryzuje się ona minimalizmem, czystością formy, grą kontrastów. Trend oparty na projektowaniu wnętrza z pomocą biura architektonicznego staje się widoczny w coraz większej ilości dużych miast.

Drewno

Obowiązkowym elementem stylu skandynawskiego są drewniane podłogi. Zbudowane są one najczęściej z szerokich desek, które pokryte są olejem lub białą farbą. Jeśli chodzi o typ drewna to dominują tutaj głównie dąb, jesion, brzoza, świerk. Szczególnie ważne jest tutaj łączenie walorów estetycznych z użytkowymi. Dlatego warto skorzystać z pomocy osób, które mają wiedzę na temat właściwości danego typu drewna.

Gra Kontrastów

Modelowym przykładem aranżacji mieszkań Finów, Szwedów czy też Norwegów jest łączenie dwóch klasycznych kolorów, czyli czerni oraz bieli. Najczęściej ściany mieszkań są białe, natomiast meble stworzone z surowego drewna, są pomalowane na czarno. Przy czym wykonane jest to w taki sposób, aby było widać strukturę materiału, z którego same meble zostały stworzone. Istotną rolę odgrywają również dodatki tj.: lampa, czy też wazon, ramy na zdjęcia.

Unikamy zbędnego przepychu

Przygotowując aranżację mieszkania w stylu skandynawskim powinniśmy mieć także na uwadze to, aby zadbać o lekkość, z jaką łączy on design przedmiotów z ich praktycznym użyciem. Wnętrza te nie powinny sprawiać wrażenia luksusowych. Ich piękno ma wynikać z prostoty, funkcjonalności, a jednocześnie zręcznego połączenia barw oraz kształtów.

Jeżeli masz ochotę na wyposażenie swojego domu w takim właśnie stylu, skorzystaj z pomocy doświadczonych projektantów. Z pewnością zaproponują oni rozwiązania, które nie tylko odmienią całkowicie twoje wnętrze, ale też pozwolą ci zainwestować w materiały, czy też meble i dodatki, które posłużą na lata.

Bauartstudio

Ul. Braci Pillatich 1/36 00-771 Warszawa, Mokotów

Tel: 501647841 lub 507191323 lub 506856084

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *