Jak przechowywać w kuchni?

mar 08, 15 Jak przechowywać w kuchni?

Do każdego projektu domu podchodzimy indywidualnie. Każdy z nas ma inne potrzeby oraz inne upodobania. Urządzając nasze własne wnętrze trzeba skupić się na problemach związanych z codziennym użytkowaniem każdej pojedynczej przestrzeni oraz ergonomii. W przeciwieństwie do pokoju, w miejscach, gdzie spotyka się cała rodzina tym bardziej powinno się zwrócić uwagę na funkcjonalność i dostępność.

Kuchnia jest sercem naszego domu. Tu wspólnie przygotowujemy posiłki. Tu koncentruje się nasze życie rodzinne. Bardzo ważne w takim miejscu jest zachowanie właściwych proporcji pomiędzy estetyką a funkcjonalnością. Dla ludzi wybierających nową kuchnię ważnym czynnikiem jest jej atrakcyjność. Dotyczy to zarówno mebli jak ich wyposażenia.

CO I GDZIE?

Na początku musimy zadać sobie pytanie co i gdzie przechowywać. W najbliższym zasięgu naszych rąk powinny znaleźć się przedmioty i produkty, których używamy najczęściej. Najlepiej umieścić je w pierwszych szufladach pod blatami lub na najniższych półkach szafek wiszących.  Rzadziej używane produkty powinny znaleźć się powyżej i poniżej tego poziomu, a produkty używane sporadycznie w miejscach najbardziej odległych. W ten sposób układamy rzeczy systemem i przeciwdziałamy tworzeniu się chaosu, który w kuchni zwykle oznacza katastrofę w razie przygotowywania skomplikowanych dań.

szafka narożna

wysuwana szuflada

górna szafka

 

JAK?

  • WKŁADY NA SZTUĆCE I MATY – pomagają utrzymać porządek oraz efektywnie zagospodarować przestrzeń szuflady. W nowoczesnych wkładach możemy dowolnie regulować wielkość komór za pomocą przedziałek. Maty antypoślizgowe do szuflad zapobiegają ślizganiu się naczyń przy otwieraniu i zamykaniu szuflady oraz zabezpieczają dno szuflady.
  • MECHANIZMY OTWIERANIA SZAFEK GÓRNYCH – dostępne są różnorodne systemy podnoszenia frontów szafek górnych aby poprawić ich funkcjonalność i dostęp w zależności od położenia szafki, wymagań projektowych i naszych potrzeb.
  • PÓŁKI NA PROWADNICACH – zapomnijmy o garnkach i patelniach zapomnianych w otchłani szafki. Niesamowitą wygodę zapewnią nam półki na prowadnicach gładko wyjeżdżające wraz z systemami hamowania.
  • SZAFKI NAROŻNE – jeszcze do niedawna martwy kąt ożyje mieszcząc niesamowite ilości naczyń. Zaprojektowano wiele nowych systemów  wysuwania półek z narożników. Dzięki tym rozwiązaniom można widzieć całą jej zawartość i łatwo dotrzeć do każdego elementu, którego akurat potrzebujemy.
  • CARGO – czyli wyciągi przeznaczone do szafek zarówno niskich i wysokich. Zdecydowany faworyt w przechowywaniu – umożliwia  zlokalizowanie produktów spożywczych i szybki dostęp do nich. W połączeniu z sąsiadującą lodówką, pozwala na doskonałe rozwiązanie problemu magazynowania zapasów, unikając ich rozproszenia.

 Akcesoria wewnętrzne muszą harmonijnie współgrać z naszym projektem kuchni. W niepamięć poszły już czasy kredensów z wypadającymi patelniami i słoikami oraz szufladami w wiecznym nieładzie. Problem sprawnego przechowywania jest szczegółowo analizowany przez projektanta a sprytnych mebli kuchennych jest o wiele więcej niż kiedyś.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *