Gdy w dwupokojowym mieszkaniu pojawi się dziecko…

mar 09, 15 Gdy w dwupokojowym mieszkaniu pojawi się dziecko…

Gdy byliście jeszcze młodzi i nie planowaliście dzieci, kupiliście dwupokojowe mieszkanie, nie myśląc o tym, że gdy pojawi się w domu kolejny członek rodziny, najprawdopodobniej będziecie mu musieli oddać sypialnię. Teraz, gdy lada moment na świat przyjdzie syn lub córka, trzeba o tym pomyśleć. Rzecz jasna, najprostszym rozwiązaniem jest oddanie tej sypialni, ale przecież się do niej przyzwyczailiście – jak teraz żyć w salonie, co zrobić, gdy przyjadą do Was goście?

Istnieje rozwiązanie, które pozwoli zachować salon i sypialnię – oczywiście pod warunkiem, że metraż mieszkania jest stosunkowo duży i na przykład sypialnię można podzielić na dwie części. Średni rozmiar pomieszczenia, które można przedzielić, to około 25 metrów – wtedy można stworzyć dwa oddzielne pokoje – 12 i 13 metrów – lub pobocznie. Na sypialnię wystarczy, dla dziecka również – na kolejne kilkanaście lat. To da trochę czasu na rozmyślanie, czy warto zamienić lokal na większy.

Jednym z prostszych sposobów na przedzielenie pokoju na dwa mniejsze są płyty gipsowe. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni stelaż i już można je układać. Dzięki temu nie trzeba za bardzo ingerować w budowę, a i jest to znacznie tańsze.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie już problemów z tym, że rodzice zamieszkają w salonie i maluszek będzie „marnował” cały duży pokój dla siebie – a przecież dziecko powinno mieć swój pokój w miarę szybko, bo już od około drugiego roku.

Warto więc zastanowić się nad przedzieleniem pokoi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *