Dekoracyjne drzwi szklane wewnętrzne – sposób na oryginalną aranżację

sie 14, 18 Dekoracyjne drzwi szklane wewnętrzne – sposób na oryginalną aranżację

Szklane drzwi, czyli takie, w których całe skrzydło zostało wykonane z tafli szkła, często są uważane za niepraktyczne. Pojawiają się zarzuty, że nie zapewniają dostatecznego poziomu intymności i są trudne do utrzymania w czystości. Tymczasem szklane drzwi mogą stać się oryginalną dekoracją wnętrza. Zobacz, jak je wykorzystać w aranżacji swojego mieszkania.

Drzwi wewnętrzne są wykonywane ze szkła hartowanego, które jest niemal niemożliwe do roztrzaskania i odporne na zmiany temperatury. Nawet jeśli uda się je rozbić – krawędzie nie są zaostrzone, nie ma więc ryzyka skaleczenia. Szklane drzwi są więc bardzo wytrzymałe, a przez to bezpieczne. Sprawdzą się także w pomieszczeniach, w których panuje wysoki poziom wilgotności, jak kuchnia i łazienka. To jednak nie koniec ich zalet.

Szkło dla optycznego powiększenia przestrzeni

Przepuszczalność światła przez szkło sięga do 90%. Dlatego też szklane drzwi pozwalają wydzielić i odgrodzić od siebie poszczególne strefy w domu, a jednocześnie nie zamykają dostępu światła. Nawet pomieszczenia bez okien, jak łazienka czy korytarz, mogą w ten sposób zostać doświetlone promieniami słonecznymi.

Szklane drzwi sprawiają więc, że wnętrze wydaje się lżejsze, bardziej przestronne – a więc zostaje optycznie powiększone.

Szklane drzwi – nowoczesność w najczystszej postaci

Szkło, ze względu na swoją minimalistyczną formę, należy do najbardziej nowoczesnych materiałów. Pięknie prezentuje się zarówno w towarzystwie surowego kamienia, szlachetnego drewna, jak i chłodnej stali. Drzwi z tego tworzywa doskonale wpiszą się więc w aranżację industrialną czy w stylu modern.

Szklane drzwi nie muszą być wcale gładkie i przejrzyste. Proces ich wytwarzania pozwala na nadanie tafli różnych stopni przezroczystości. Pomiędzy taflami szkła może również znajdować się folia z wydrukiem doskonałej jakości (jak w linii Gossa, dostępnej w sklepach Dobre Dla Domu). Wybór wzorów jest ogromny – od jednolitego wypełnienia określonym kolorem po deseń imitujący kamień, spękaną farbę lub fakturę liścia.

Efektownie prezentują się również drzwi ze szkła z trwałymi, ceramicznymi nadrukami, wykonanymi techniką cyfrową (linia Gracca). W kolekcji znalazły się modne wzory florystyczne, subtelne arabeski czy nowoczesne geometryczne kształty. Dzięki różnorodności ornamentów można łatwo dopasować drzwi do ogólnej stylistyki wnętrza – niezależnie od tego, czy jest to pokój dziecięcy, salon czy domowy gabinet.

Więcej modeli szklanych drzwi znajdziesz na stronie DDD – Dobre Dla Domu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *