Caffe latte i bita śmietana na ścianach

kw. 30, 15 Caffe latte i bita śmietana na ścianach

Jeśli jesteście smakoszami kawy z dużą ilością mleka, jeśli lubicie schłodzone słodkości oraz kremowe odcienie brązu, bieli oraz szarości – mamy dla Was propozycje aranżacji wnętrz. Kolory kawowe, okraszone „pysznym” puchatym kremikiem pięknie udekorują pokoje, łazienki oraz kuchnie.

Caffe latte na ścianie w salonie wygląda wytwornie, ale nie nachalnie, zapewnia przytulną atmosferę, acz nie dekoncentruje i znakomicie współgra z dodatkami: zdjęciami, obrazkami w białych i czarnych ramkach, z prostokątnymi lustrami, optycznie powiększającymi przestrzeń, jak również z masywnymi naczyniami ustawionymi na niskich meblach. Żeby pokój nie wyglądał zbyt monotonnie, gospodarze położyli na „kawowej” kanapie kolorowe koce, wyszywane złotą nitką poduszki. Złoty jest także wentylator oraz lampeczki – świetlówki, mieniące się na suficie. W takim salonie popołudniowa kawusia z pewnością smakuje znakomicie!


Sypialnia nieco w staroświeckim stylu „odmłodniała” za sprawą jasnego brązu, na który pomalowano ściany i który – w różnych nasyceniach – przewija się też wśród pozostałych elementów wyposażenia pokoju. Czekoladowy jest abażur nocnej lampki, pościel ma koloryt wina, zaś miękki fotel obszyto materiałem, drukowanym w jesienne liście. Identyczne jak ściany są słomkowe rolety plus proste zasłony. Sprawia to wrażenie dużej, starannie skomponowanej płaszczyzny, mającej działanie relaksacyjne – gdy po całym dniu, z kubkiem kakao, oprzemy się o wezgłowie brązowego łoża.


Hall inspirowany salą muzealną, ma kształt prostokąta, a niebanalny wygląd zawdzięcza kawowemu kolorowi na ścianach. Strzałem w dziesiątkę było dobranie do tej barwy białego – kremowego sufitu, rozjaśnionego dyskretnymi halogenkami. Całości dopełnia brawurowo zachowany, lśniący, drewniany podłoga, jak również sterylnie białe silikony, mocujące listwy przypodłogowe.


Co natomiast możemy zrobić z bitą śmietaną? Oprócz dolania jej do szklanki zmrożonej kawy, warto postawić na matową biel w… łazience. Oczywiście, w wannie, w pianie, również możemy popijać ulubioną słodycz, niemniej dekorowanie pokoju kąpielowego jasnymi elementami, stanowi klasykę dobrego stylu. Spójrzmy zresztą na te jasne szafki i kremowe ściany, dodatkowo rozjaśnione dużymi oknami. Biel sprawdza się też w małych, ciemnych pomieszczeniach. W zestawie ze srebrzystą armaturą i mleczną ceramiką, zaprawdę, staną się one wymarzonym miejscem wieczornej relaksacji.


Na koniec biel bitej śmietany łamana brązem caffe latte. Ściana w przedpokoju bądź w pokoju dziennym została zamieniona na miejsce wspomnień. Zawieszono tu zabytkowe, okrągłe lustro w gipsowej, rzeźbionej oprawie, a rodzinne i przyjacielskie fotografie okolono wielkimi ramami. Domowa wystawa gotowa! Brązowo-białe akryle są do kupienia w każdym sklepie budowalnym – kwestia czy zdecydujemy się na ich czyste wersje, czy sami poeksperymentujemy z mieszankami. Kawowo-śmietankowymi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *