10 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć w kuchni

sie 13, 13 10 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć w kuchni

Jeśli chcesz, by Twoja kuchnia na długie lata cieszyła Cię swoim nienagannym wyglądem i była wysoce funkcjonalna… nic prostszego, musisz ją tylko urządzić z głową!

Teoretycznie sprawa wydaje się prosta. W każdej kuchni musi się przecież pojawić lodówka, zlew i mnóstwo szafek, które pomieszczą wszystkie akcesoria.

Czy można zatem zrobić coś nie tak? Owszem. Nawet kuchnię o idealnych kształtach i proporcjach można urządzić tak, że aż strach pomyśleć. Niedopasowana wielkością szafka, kuchenka zbyt blisko lodówki, to już niestety normalność.

O czym należy pamiętać podczas aranżacji w kuchni?

Podziel swoje pomieszczenie na poszczególne strefy. W każdej kuchni musi się znaleźć strefa w której myjemy naczynia, strefa do gotowania, strefa do przechowywania jedzenia i wreszcie miejsce, w którym będziemy mogli usiąść i zjeść to co wcześniej przygotowaliśmy.

Aby każda z tych stref była funkcjonalna musi być tak urządzona by było w niej odpowiednio dużo miejsca oraz by praca przy nich nie męczyła naszego kręgosłupa.

Zacznijmy od zlewu. Jeśli posiadamy lub mamy w planie posiadać dużą rodzinę, znacznie lepiej jest zainwestować w zlew dwukomorowy. Wówczas nie będziemy mieli problemu z pomieszczeniem wszystkich naczyń oraz z ich myciem i suszeniem.

Zlew powinien znajdować się ponadto na takiej wysokości, która nie będzie wymagała od nas zbyt częstego schylania się. Dobry zlew to także taki, który będzie odpowiednio zabezpieczony silikonem na złączeniach z szafkami.

wyposazeniekuchni

Blaty, to kolejny bardzo ważny  element naszego wyposażenia. Jeśli ma nam służyć dobrze, musi być wykonany z mocnych materiałów, odpornych na urazy mechaniczne. W tym aspekcie najlepiej sprawdza się kamień, jest on niestety dosyć drogi w porównaniu z innymi materiałami.

Wreszcie rozstaw mebli i urządzeń. Pamiętajmy, że lodówka nie powinna znajdować się bezpośrednio przy kuchence. Wysoka temperatura może bowiem nie tylko wpływać na to, że będzie się ona częściej odmrażała, ale także może zniszczyć obudowę urządzenia.

W kuchni, oczywiście jeśli pozwala na to wielkość pomieszczenia, powinien także znaleźć się stół. Nie ma bowiem lepszego sposobu na spędzenie wspólnego czasu z rodziną jak przygotowane posiłki spożywane przy stole.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *