10 rzeczy bez których Twój salon nie będzie wyglądał dobrze

sie 18, 13 10 rzeczy bez których Twój salon nie będzie wyglądał dobrze

Na elegancki wygląd naszego salonu wpływ ma nie tylko wyposażenie, ale również wykończenie ścian, dekoracje, dodatki, kolorystyka i oświetlenie. Dopiero po zsumowaniu i dobraniu tych wszystkich elementów w całość możemy uzyskać efekt, który będzie nas zadowalał.

Są bowiem takie elementy wyposażenia, bez których nasz salon nigdy nie będzie wyglądał dobrze. Jakie to elementy?

W salonie na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać na komfort. W końcu to salon jest najczęstszym miejscem po sypialni w którym relaksujemy się przed telewizorem.

Jeśli zatem mowa o komforcie to na pierwszy rzut oka staje przed naszymi oczami kanapa, koniecznie duża, zamaszysta i bardzo wygodna. Kanapa w salonie to chyba najważniejszy mebel. Dlatego to właśnie na jej zakup powinniśmy poświęcić najwięcej czasu.

Jeśli szukamy kanapy, która będzie praktyczna najlepiej kupić taką, która będzie wykonana z materiału łatwego do wyczyszczenia. W ten sposób po każdej niezapowiedzianej plamie nie będzie znaku, jeśli użyjemy do jej wyczyszczenia odpowiedniego detergentu.

Salon to także telewizor. Kompan naszej kanapy i urządzenie zapewniające nam naprawdę dużo wrażeń. Dla wszystkich kino maniaków telewizor stanowi kluczowa rolę podczas urządzania salonu, im większy, tym bowiem lepszy efekt podczas oglądania filmów.

Co na podłogę w salonie? Najlepiej drewno. Nie zapominajmy jednak także o niewielkim dywaniku w okolicy kanapy. Sprawi, że wnętrze będzie wydawało się przytulniejsze, a my zyskamy znacznie większy komfort cieplny dla naszych stóp podczas zimowych wieczorów.

W salonie nie powinno także zabraknąć stolika, na którym podamy naszym gościom kawę, szafy-kredensu w którym będzie spoczywała nasza zastawa z porcelany.

salon

Wreszcie nie możemy także zapomnieć o odpowiednim oświetleniu w postaci jednej lampy głównej zawieszonej np. przy suficie, jednej lampy stojącej, która z pewnością przyda się w okolicy fotela, lampy ozdobnej np. w postaci kinkietu.

Dobrze oświetlony salon to połowa sukcesu w aranżacji wnętrza. Światło potrafi bowiem nie tylko optycznie powiększyć pomieszczenie, ale również skupić uwagę na przedmiotach dla nas najcenniejszych.

2 komentarze

  1. Nie sposób się nie zgodzić. Kanapa, mały stolik i drewniana podłoga to podstawa 🙂 Salon to najbardziej reprezentatywna część domu i jednocześnie taka, gdzie będziemy najczęściej wypoczyywać, więc to jasne, że musi być porządnie urządzony.

  2. Moim zdaniem podstawa to oświetlenie 🙂 Nawet najgustowniej zaprojektowane wnętrze bez odpowiedniego oświetlenia nie będzie wyglądało dobrze.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *