Zaprojektuj łazienkę z głową

rozmieszczenie urządzeń w łazienceMarzysz o stylowej łazience, urządzonej według najnowszych aranżacyjnych trendów? Wyobrażasz już sobie jej przyszłą kolorystykę i oświetlenie? Planujesz jakie dodatki do niej kupisz? Nie tak szybko – zanim pomyślisz o względach estetycznych, najpierw weź pod uwagę funkcjonalność.

Zastanów się dobrze, gdzie umieścić wszystkie urządzenia sanitarne. Przede wszystkim wannę i sedes należy zamontować jak najbliżej tzw. pionu kanalizacyjnego (przewodu odprowadzającego ścieki, do którego podłącza się sanitaria). Aby zachować odpowiedni kąt spływania wody, odległość urządzeń nie powinna być zbyt duża. Dobrze, by wanna nie była umiejscowiona pod oknem, bo trudniej będzie ją myć. Nie wszyscy też lubią, gdy umywalka ulokowana jest obok WC. Nad umywalką zostaw oczywiście miejcie na lustro.

Masz małą łazienkę, a chcesz zaoszczędzić nieco miejsca? Zdecyduj się np. na sedes ze spłuczką w ścianie, półokrągłą kabinę prysznicową czy narożną wannę. Zaoszczędzisz sporo miejsca, jeśli łazienkowe drzwi będą się otwierać na zewnątrz. Pralkę możesz umieścić we wnęce lub pod blatem. Automat ładowany z góry wprawdzie zajmuje mniej przestrzeni niż ten ładowany od przodu, ale nie można nad nim zawiesić półek do przechowywania np. środków czystości. Jeśli widok pralki cię irytuje, zakryj ją zasłonką lub drzwiczkami. Pomyśl też gdzie zamierzasz wieszać pranie – możesz np. zamontować sznurki wiszące nad wanną, które przysłonięte są panelem podwieszanym do sufitu.

Dobierz również odpowiednie szafki – umiejscowione pod blatem, pod umywalką, wiszące… Pamiętaj, by nie tylko były pojemne i dobrze komponujące się z wnętrzem, ale też odporne na działanie wilgoci. Dopiero gdy rozsądnie zaplanujesz rozmieszczenie poszczególnych elementów, czas na kupno dekoracji do twojej wymarzonej łazienki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *