Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wkładu kominkowego?

sie 25, 13 Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wkładu kominkowego?

Dla wielu osób kominek to w dużej mierze dekoracja domu. Element, bez którego nasz salon wydaje się nudny i niczym nie wyróżnia się w porównaniu z mieszkaniami naszych znajomych.

Kominek rzeczywiście potrafi chyba najlepiej tworzyć wspaniałą aurę ciepła rodzinnego. Szczególnie w zimowe wieczory, kiedy na dworze hula zimny wiatr, a  w naszym domu panuje prawdziwie gorąca atmosfera.

Na wygląd naszego kominka wpływ ma jednak kilka elementów, które muszą być do siebie odpowiednio dobrane. Wkład kominka, obudowa, dobrane akcesoria, muszą pasować nie tylko do siebie, ale także do stylu jaki planujemy zastosować w swoim salonie.

Dla wielu osób przede wszystkim liczy się wkład, który zamyka nasze palenisko. Nic zatem dziwnego, w końcu to w nim spalamy drewno i to on odpowiada za jakość i ilość ciepła, jakie kominek nam dostarcza.

Jaki wkład kominkowy najlepiej wybrać? Przeszklony, czy może jeszcze inny?

Kominki z zamykanymi wkładami mają podstawowa zaletę, są znacznie bezpieczniejsze od kominków innego typu. To chociażby dlatego są częściej wybierane niż innego rodzaju produkty.

Po drugie nowoczesne, zamykane wkłady kominkowe zapewniają dłuższe utrzymanie wysokiej temperatury oraz dłuższe spalanie drewna (tym samym spore oszczędności finansowe).

Wkłady kominkowe mogą być wykonane z szyby pryzmatycznej, wówczas możemy oglądać płomień oraz palące się wewnątrz drewno. Szyby najpopularniejsze są zazwyczaj płaskie i  otwierają się, jak najnormalniejsze drzwiczki na zewnątrz.

Wielkość szyby ma dla nas duże znaczenie. Im bowiem będzie ona większa, tym więcej ciepła wypromieniuje z niej do pomieszczenia.

Szczególnie powinniśmy o tym pamiętać, jeśli kominek służy w dużej mierze do ogrzania naszego domu.

Obecnie wkłady kominkowe to bardzo nowoczesne produkty. Są dużo bardziej energooszczędne oraz bezpieczne w porównaniu z tymi jakie mieliśmy okazję użytkować wcześniej.

Dla wielu są także najważniejszym elementem kominka, który wpływa na estetykę całego pomieszczenia.

kominek

2 komentarze

  1. Dodatkowo warto wzbogacić kominek o system rozprowadzania gorącego powietrza. Taki zabieg pozwala zredukować koszty ogrzewania nawet o połowę!

  2. Świetny artykuł,mnóstwo cennych informacji:)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *