Zagrajmy w kolory cz.2

kw. 05, 15 Zagrajmy w kolory cz.2

W poprzednim artykule przybliżyliśmy Wam znaczenie trzech bardzo ważnych kolorów. Czas więc na spotkanie z resztą.

Niebieski – „Nic mi więcej nie potrzeba, oprócz błękitnego nieba” – takie hasło niesie ze sobą jedna z popularnych polskich piosenek. Co ciekawe, w tej kwestii ma to także swoje znacznie, bowiem niebieski to kolor, który sprzyja właśnie artystom, osobą twórczym i kreatywnym. W niebieskim odnajdują one swoją prywatną przestrzeń, który jest motywująca i nastrajająca. Nie jest oczywiście powiedziane, że ta barwa jest zarezerwowana tylko dla takich ludzi, bowiem niebieski to ulubiony kolor większości. Symbolizuje mądrość i niezawodność, ma ponadczasowy charakter.

Zielony – bardzo żywy kolor, który pozytywnie nastraja do życia. Jest odzwierciedleniem płodnej natury i spokoju. Kojarzy się nam się z rajską przygodą, na światłach pozwala nam jechać dalej, więc siłą rzeczy jest ulubionym kolorem drogowców. Zielone wnętrze, podobnie jak niebieskie jest dla nas oazą spokoju i relaksu.

Żółty – jest równie kojący, co dwa poprzednie. Jest to kolor, który niesie ze sobą pewien przekaz, to kolor wiedzy i mądrości, a także podstawowych ludzkich wartości, takich jak, potrzeba bliskości drugiej osoby i empatia wrażeń. Żółte odcienie w pomieszczeniu dodają mu światła, słonecznej energii i ciepła

Pomarańczowy – jedna z najbardziej wyrazistych i ekstrawaganckich kolorów. Jest symbolem dobrej zabawy, dlatego też świetnie sprawdzi się w dziecięcych pokojach. Doda zdecydowanej energii naszym pomieszczeniom, w pomarańczowym czujemy się radośnie i ciepło, dzięki niemu możemy czerpać z życia jak najwięcej.

Różowy – to z pewnością typowo damski kolor, aczkolwiek moda cały czas wychodzi z wszelkich stereotypów. Różowy jest odzwierciedleniem delikatności i czułości, pogodnego nastroju i sympatii. Jeśli wybieramy ten kolor do naszych wnętrz, podświadomie tych właśnie cech oczekujemy od naszego pomieszczenia.

Fioletowy – jest kolorem osób tajemniczych, ale jednocześnie oryginalnych, których poszukują niecodziennych wartości. Ten kolor pozwala na podróż do nieco innego świata, daje spokój i świetnie wpływa na ludzką wrażliwość.

Brązowy – kolor ziemi, a co za tym idzie życia. Coraz częściej wykorzystywany przy aranżacji wnętrz. Nic dziwnego, bowiem świetnie sprawdza się w wielu pomieszczeniach. Ludzie, którzy stawiają na tą barwę są zazwyczaj niezbyt pewni siebie i szukają w nim wzmocnienia.

Szary – można śmiało go połączyć ze srebrnym. To jedna z najbardziej ponadczasowych barw. Za pewne odnajdziecie w nim więcej negatywnych skojarzeń, często przecież narzekamy na szarą pogodę czy szarą rzeczywistość, ale ma on też pewne plusy. Co najważniejsze, jest bardzo praktyczna i świetnie współpracuje z niemal każdym żywszym kolorem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *