Zachowanie intymności we własnym domu

maj 25, 15 Zachowanie intymności we własnym domu

Okno to taki element domu, na który zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. Najlepiej jeśli przeszklone obrazy świata są duże, bo dzięki temu pomieszczenie nabiera światła i staje się o wiele przytulniejsze. Niestety czasami duże okna mogą paradoksalnie stać się przyczyną naszego dyskomfortu we własnym domu, a to za sprawą dodatku pozornie najmniej istotnego…

Za dnia okno jest kluczowym punktem każdego pokoju. Im większe i jaśniejsze – tym lepiej. Jednak z chwilą zapadania zmroku odsłonięte szyby w mieszkaniu zmieniają się w istny ekran relacjonujący nasze życie we wnętrzu pomieszczenia. By tego uniknąć i zapewnić sobie intymność domowego wieczoru konieczne jest właściwe zasłonięcie okien. Całe szczęście dzisiejsza funkcja zasłaniająca dodatkowo przepleciona jest także aspektem dekoracyjnym. W zależności od tego, na jaką formę się zdecydujesz – zmienisz diametralnie design swojego wnętrza. W wielkich miastach szczególną popularnością cieszą się modne, okienne plisy Warszawa jest tego najlepszym przykładem. Ich elegancki styl podkreślisz za pomocą klasycznych, długich zasłon z ciemnej tkaniny. Nowoczesny wystrój pomieszczenia oddają niebanalne rolety rzymskie w ciekawy wzór, a tradycyjne, biurowe wnętrze idealnie skomponuje się z nieśmiertelnymi, gładkimi roletami. Ciekawą formą zasłaniania okien jest użycie do tego firanki, jednak zachowanej w tonie awangardowym, a konkretnie w postaci paneli okiennych. Swój ulubiony materiał na firankę możesz zastosować jako panel – wówczas także zaoszczędzisz na ilości tkaniny, bo nie musisz kupować takiej szerokości, jaka potrzebna jest do zasłonięcia okna za pomocą tradycyjnego karnisza. Zwykła firanka jednak wcale nie powinna odchodzić do lamusa, ponieważ zawieszenie w oknie takiej ozdoby dodatkowo potęguje efekt dekoracyjny pomieszczenia, dodaje mu ciepła, a dodatkowo ukrywa naszą domową intymność nawet za dnia.

Ciekawy pomysł na zasłonięcie okna w domu czy biurze to strzał w dziesiątkę – nie dość, że praktyczne względy biorą górę, to dodatkowo łączysz przyjemne z pożytecznym i cały wystrój pomieszczenia opierasz właśnie na oryginalnym zasłonięciu okien.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *