Wybór pościeli dla dziecka

Skoro już jesteśmy przy tematyce dziecięcej (wcześniej pisaliśmy o odpowiedniej aranżacji pokoju dziecka i doborze oświetlenia), to niech i tym razem tak pozostanie. Swoje myśli postanowiliśmy skierować w stronę snu, tym bardziej, że jest bardzo ważnym czynnikiem odpowiedniego rozwoju dziecka zarówno zaraz po jego urodzeniu, jak i w okresie późniejszym.

Wybór pościeli dla dziecka tylko z pozoru jest sprawą prostą. Często wiedzeni kuszącymi promocjami decydujemy się na wybór takiej, dostępnej masowo w marketach z bohaterami ulubionych bajek naszej pociechy. Nie zwracamy natomiast uwagi na materiał, z jakiego została wykonana.

Pościel dziecięca powinna być przede wszystkim zdrowa. Brzmi nieco enigmatycznie? Już tłumaczymy. Dziecko zwłaszcza w okresie niemowlęcym narażone jest na działanie różnego rodzaju bakterii, co może prowadzić do poważnych konsekwencji. Ważna jest więc odpowiednia higiena i możliwie jak najbardziej czyste otoczenie. Producenci pościeli wyszli więc naprzeciw zatroskanym rodzicom, stwarzając pościel bakteriostatyczną, czyli taką, która powstawaniu bakterii zapobiega.

Przy wyborze pościeli powinniśmy zwrócić uwagę również na to, z jakiego materiału została wykonana. Zdecydowanie poleca się pościel w 100% bawełnianą o dość dużej gramaturze, która zapewni odpowiednią izolację ciepła, ale przy tym sprawi, że dziecku nie będzie za gorąco. Zdecydowanie nie poleca się kupowania dziecku pościeli z kory, która już taka miękka i przyjemna w dotyku nie jest, za to często wygrywa niższą ceną.

Oczywiście oprócz materiału przyjaznego dziecku ważne jest również zadbanie o odpowiedni wzór pościeli. Dla niemowlaków najlepsze będą stonowane, pastelowe kolory z delikatnymi wzorami. Starsze dzieci z powodzeniem same wybiorą swój ulubiony wzór – najczęściej będzie to coś z elementami Disneya lub bohaterami innych ulubionych kreskówek. Jeśli dziecko ma problem z wyborem, pomóżmy mu, dbając przy tym o to, aby pościel pasowała również do wystroju wnętrza naszej pociechy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *