Wybieramy rolety wewnętrzne

paź 24, 14 Wybieramy rolety wewnętrzne

Rolety coraz częściej pojawiają się w naszych mieszkaniach. Są ciekawą i praktyczną alternatywą dla zasłon i firanek, za którym nie wszyscy przepadają. W sklepach wybór rolet jest ogromny, jednak dla nas najczęściej różnią się one tylko ceną. Jakie rolety najbardziej będą zatem najlepsze do naszego wnętrza?

W naszych oknach coraz częściej montujemy rolety. Są doskonałą ochroną przed słońcem, ale także przed sąsiadami. Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami firan i zasłon, to rolety są dla nas idealnym rozwiązaniem. Stajemy jednak przed dylematem: jakie rolety? Na rynku dostępne są rolety mini, klasyczne zwijane oraz rzymskie, austriackie, weneckie lub londyńskie. Przed podjęciem decyzji o zakupie rolet warto zastanowić się, jaka ma być ich główna funkcja. Czy mają tylko osłaniać przed słońcem czy też mają być ozdobą okna i dekoracją?

Jeżeli zależy nam głównie na funkcjonalności, to dobrym rozwiązaniem będą rolety mini lub klasyczne zwijane. Te pierwsze są bardzo łatwe w montażu – nie wymagają wiercenia ani specjalnych otworów w ramie okna i ścianie. Kupujemy je na pojedyncze skrzydła, dlatego umożliwiają dowolne kombinacje – możemy zakryć tylko jedną część okna, a drugą pozostawić bez rolety.

Montażu na ścianie lub suficie wymagają natomiast rolety zwijane. Można także zaopatrzyć się w specjalne uchwyty i zamontować je na ramie okna. Jeżeli zależy nam na całkowitym zaciemnieniu pokoju, to warto kupić rolety z systemem kasetowym. Takie modele świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych i sypialniach, gdzie zależy nam na jak najmniejszym dopływie światła.

roleta

Jeżeli zależy nam aby rolety były ozdobą naszych okien, to powinniśmy zdecydować się na rolety rzymskie. Podczas podnoszenie układają się one w eleganckie, równoległe fałdy. Jeszcze bardziej fantazyjne są rolety londyńskie, weneckie i austriackie. Są one połączeniem rolet i zasłon, więc ich wybór powinniśmy dobrze przemyśleć. Dekoracyjne rolety wykonane są z wysokiej jakości tkanin, dlatego też cena jest o wiele wyższa niż w przypadku tych tradycyjnych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *