Wybieramy narzutę do naszej sypialni

Sypialnia kojarzy nam się z miejscem spokojnym, gdzie wszystko jest w idealnej harmonii, a my w każdej chwili możemy tam wrócić, żeby odpocząć. Żeby wyobrażenia nie różniły się bardzo od rzeczywistości warto stosować się do kilku zasad aranżacji tego pomieszczenia.

W skrócie można powiedzieć, iż ważna jest oszczędność – im mniej mebli w sypialni, tym lepiej. W zupełności wystarczy łóżko, szafa, ewentualnie komoda na bieliznę. Pod uwagę należy wziąć też układ mebli w pomieszczeniu i jego wystrój. I właśnie o jednym z elementów wystroju chcielibyśmy napisać.


Wybór narzuty do sypialni nie jest wcale łatwą sprawą. Dziś ich ilość jest tak duża, że niezwykle trudno jest się na coś zdecydować, dlatego spieszymy z pomocą. Zacznijmy od doboru wielkości, potem zajmiemy się kolorami i wzorami. Żeby dobrać odpowiednie jej rozmiary, musimy wziąć pod uwagę wymiary łóżka, ale też nasze upodobania – czy narzuta ma być chowana pod materac, czy może sięgać podłogi. Musimy pamiętać, że ściąganie wymiarów łóżka wiąże się z dołożeniem „zapasu”, w myśl zasady – lepiej, żeby było trochę za dużo, niż by miało zabraknąć, nie możemy jednak przesadzić.

Producenci narzut oferują nam ich spory wybór, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że narzuta, oprócz funkcji przykrycia pościeli pełni również tę dekoracyjną. Mówi się, że w sypialni powinny królować jasne, nie męczące oczu koloru, jednak przestaje to być regułą. Bardzo dobrze prezentuje się czerń i biel i wszelkie z nimi zestawienia.

Przy wyborze narzuty trzeba zwrócić również uwagę na materiał, z którego została wykonana. Czy będzie to satyna, bawełna, narzuta akrylowa, czy też wełniana. Pamiętajmy, że satynowa, choć dobrze się prezentuje, prawdopodobnie będzie się zsuwać, najlepsza będzie więc bawełniana. Atutem narzut jest to, że w zestawie otrzymujemy również poszewki na poduszki, dzięki czemu całość ładnie się komponuje.

Narzuta może odmienić wystrój niemal każdej sypialni, dlatego często już sama jej zmiana powoduje takie cuda, jak pomalowanie ścian, czy wymiana mebli.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *