Wybieramy meble do kuchni

wrz 20, 14 Wybieramy meble do kuchni

Dla wielu kuchnia jest pomieszczeniem marzeń, wszystko musi tu ze sobą idealnie współgrać. Nie ma mowy o aranżacyjnych zgrzytach, braku roboczego blatu, a już na pewno nie, o złym wyborze mebli kuchennych. No właśnie, jak je wybrać, aby nie żałować? W końcu to inwestycja na lata, w dodatku nie tania.

Zwykle nasze kuchnie są tak małe, że nie pozostaje nic innego, jak zamówienie mebli na wymiar. Wtedy projekt będzie wykorzystywał każdą wolną przestrzeń, co jest ważne, szczególnie w kuchnia XS. Wybierając meble musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak dużo czasu w kuchni spędzamy. Jeśli zaglądamy tam od święta, to nie będzie nam zależało, aby mieć ogromny roboczy blat, bo wystarczy nam jego skrawek. Oprócz tego czynnika, warto zastanowić się, czy sprzęt AGD chcemy mieć w zabudowie, czy też nie oraz jakie sprzęty będą znajdowały się na blacie (toster, ekspres do kawy).

Drugą ważną kwestią jest materiał, z którego meble mają być wykonane. Szczególnie blat powinien być wytrzymały i odporny, na przykład na działanie gorąca i pary wodnej, ale też łatwy do utrzymania w czystości. Mamy do wyboru kilka materiałów, z których zrobiony zostanie blat, do najbardziej ekskluzywnych należą blaty z marmuru.

Ostatnim czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę, to styl, w jakim nasza kuchnia ma być urządzona. Jeśli na wzór prowansalski, to również meble powinny być w podobnym stylu – możemy sobie pozwolić na zdobienia, ciekawe kształty. Gdy jednak myślimy o kuchni nowoczesnej, pamiętajmy, że styl ten charakteryzuje się surowością i minimalizmem. W takim meblach królować będzie stal i szkło, drewno natomiast będzie pojawiało się, jako dodatek.

Jeśli nasza kuchnia jest dość duża, to możemy zdecydować się na gotowe meble kuchenne. Zestawy zwykle skonstruowane są w taki sposób, że można dokupić pojedyncze szafki, wymienić uchwyty, czy blaty. Są też zwykle tańsze od mebli na wymiar, najtańsze dostępne są już za kilkaset złotych, te najdroższe kosztują nawet kilka tysięcy, a uzależnione to jest głównie do materiału, z jakiego zostały wykonane i producenta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *