Wszystko w jednym miejscu

cze 20, 15 Wszystko w jednym miejscu

Uporządkowanie domu w taki sposób, by zawsze sprawiał wrażenie czystego i zadbanego wnętrza to nie lada wyzwanie. Szczególnie trudną sytuacją jest ta, kiedy posiadamy w naszym domu gromadkę dzieci i za nic nie mamy pomysłu, jak sobie  z tym poradzić.

Niezbywalnie przydatnym elementem wyposażenia naszego domu, bez którego trudno wyobrazić sobie sprawną organizację garderoby są szafy. W przypadku dużej rodziny przydać może się kilku drzwiowa szafa wnękowa lub osobne pomieszczenie na większość ubrań.

Garderoba, jak żadne inne pomieszczenie w domu jest tak urządzona, że pomieści bardzo dużo. Jej charakterystyczną cechą są liczne szuflady, półki i półeczki, wreszcie wieszaki, drążki oraz schowki na buty. Dzięki takiej organizacji, nie tylko zyskujemy dobrze rozplanowane miejsce, gdzie wszystko szybko można odnaleźć, ale również bardzo dużą oszczędność powierzchni mieszkalnej.

Garderoba wcale nie musi być duża, a jej wykonanie nie wymaga od nas zainwestowania ogromnych pokładów pieniędzy.

Wręcz przeciwnie, z powodzeniem sami możemy wykonać garderobę. Wystarczy poszukać dobrych projektów lub po prostu rozpisać na kartce jak wyobrażamy sobie takie pomieszczenie.

Wszystkie niezbędne elementy w postaci gotowych segmentów lub prętów itp. znajdziemy natomiast w dobrym sklepie budowlanym.

garderoba

Inną alternatywą dla mniej licznej rodziny jest dwu lub trzy skrzydłowa szafa zabudowana. Najnowsze modele tego typu mebli można dopasować wymiarami właściwie do każdego wnętrza, przez co nie ma chyba pokoju do którego by ona nie pasowała.

Szafy wnękowe podobnie jak garderoby możemy wykonać na własną rękę. W tym wypadku będą nam szczególnie potrzebne: podstawowe umiejętności majsterkowicza oraz narzędzia ręczne do wykonania niektórych elementów szafy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *