Wnętrze w stylu marynistycznym

mar 07, 15 Wnętrze w stylu marynistycznym

Powrót z urlopu nad morzem nie musi oznaczać końca doznań estetycznym związanych z błękitem nieba, złotem piasku i bursztynów, lazurem fal rozbijających się o brzeg. Można urządzić mieszkanie w stylu marynarskim i cieszyć się nadmorskim klimatem w każdym wnętrzu.

 

Oczywiście, nie trzeba całego mieszkania malować w biało-granatowe pasy. To byłoby mocną przesadą. Można wybrać jedno pomieszczenie, które zaaranżuje się w marynarskim stylu lub w kilku pomieszczeniach dołożyć delikatny marynarski akcent. Łazienka to miejsce, które aż prosi się o taką stylizację. Płytki utrzymane w białej, niebieskiej i granatowej kolorystyce to nie wszystko. Dopełnieniem mogą być dodatki, takie jak muszle położone na półkach i brzegu wanny, białe ręczniki czy granatowe dywaniki łazienkowe.

Bardzo łatwo zaaranżować salon, jednak trzeba uważać, aby nie popaść w przesadę lub tandetny styl. Niezwykle efektownie prezentują się deski drewniane, nie tylko na podłodze. Boazerię można położyć na ścianie i pomalować na biało. Na takiej ścianie zdjęcia z wakacji wyglądają jeszcze lepiej. Podłoga z drewnianych desek ma wiele zalet, nie tylko estetycznych – jest przyjemna, ciepła, tłumi dźwięki. Drewniane dodatki sprawiają, że wnętrze staje się bardzo przytulne. Nieco zadziorny czy piracki styl uzyskamy, jeśli meble, na przykład stolik przed kanapą, będzie postarzony. Z kolei na sofie można ułożyć poduszki lub kapę w grube pasy biało-granatowo-czerwone.

Jeśli chodzi o kuchnię, to można pójść w dwóch kierunkach – nowoczesnym lub tradycyjnym. W nowoczesnym wnętrzu prym będą wiodły gładkie i lśniące powierzchnie w kolorze białym. Białe fronty mebli kuchennych w połączeniu z drewnianym blatem, stołem i krzesłami będą wyglądały bardzo świeżo i elegancko. A jeśli ktoś woli nieco rustykalny styl, powinien zdecydować się na drewniane meble w kolorze granatowym lub niebieskim, wyspę na środku kuchni, oraz opcjonalnie barowe krzesełka przy wyspie. Dzięki akcentom dekoracyjnym – muszlom w szklanym wazonie – kuchnia uzyska niepowtarzalny klimat.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *