Wnętrze w nowoczesnym stylu – jak urządzić stylowy salon?

maj 25, 15 Wnętrze w nowoczesnym stylu – jak urządzić stylowy salon?

Dom to miejsce, w którym spędzamy wiele naszego czasu, powinien być naszą przystanią, ostoją, miejscem, w którym można odpocząć, popracować czy wspólnie spędzić czas z bliskimi. Dlatego tak ważne jest, by stanowił odbicie naszej osobowości, pragnień oraz upodobać. To podstawa do tego, by czuć się w nim dobrze oraz bezpiecznie. Jednym z popularniejszych trendów we współczesnym budownictwie jest pasja nowoczesnością, futuryzmem. Nawet odpowiadając na obecną modę, można stworzyć własną przestrzeń, nowoczesną, a zarazem swojską.

Pierwszym etapem projektowania powinna być refleksja na temat zainteresowań, priorytetów, a później przeistoczenie myśli w czyn i zaaranżowanie intrygującej przestrzeni. Może to być skandynawska surowość, w której wszystko jest harmonijne, uporządkowane, a zarazem przestrzenne. Taki styl cechuje się tym, że jest jasny i bezpieczny. Niewielka ilość dodatków, stonowana kolorystyka, prostota. Dopełnieniem pokoju mogą stać się ławy szklane do salonu, blaty w odcieniu jasnego drewna czy delikatne, subtelne kompozycje kwiatowe.

Równie lubianym stylem jest duch industrializmu. Metalowe konstrukcje, cegły w salonie, charakterystyczne metalowe lampy oraz mocniejsza, ciemniejsza kolorystyka. W takich przestrzeniach dobrze czują się osoby, które lubią poznawać to co nowe, pragną eksplorować świat i poprzez mocne akcenty wyrazić samego siebie. Przysłowiową kropką nad „i” w takich wnętrzach mogą okazać się lampy typu spot, czarne, skórzane kanapy czy intrygujące, duże lampy w kształcie pająka. To styl, w którym inwencja oraz kreatywność odgrywają bardzo dużą rolę.

Osoby, które uwielbiają błysk, elegancję, bardzo dobrze poczują się w pomieszczeniach urządzonych zgodnie ze stylem glamour. Wyrafinowanie, gracja, luksus oraz szyk. Ciekawym zabiegiem jest łączenie ze sobą takich kolorów jak biel, czerń, purpura. Meble, które mogą stać się uzupełnieniem salonu glamour to na przykład lampa z kryształkami, duże lustra w złotych ramach, dekoracyjne tapety z wzorami czy dodatki, takie jak poduszki, dywany z jednym, charakterystycznym wzorem.

To tylko kilka propozycji, wpisujących się w nowoczesne trendy. Dobór mebli, stylu zależy od własnej inwencji, pasji oraz zainteresowań. Poprzez nadanie wnętrzu głównej tematyki można stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której każdy będzie mógł poczuć się jak u siebie. To bezpieczeństwo, komfort oraz poczucie swojskości, stworzone z własnej inicjatywy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *