Wnętrze w japońskim stylu

lut 26, 15 Wnętrze w japońskim stylu

Jest wiele stylów, w jakich można urządzić mieszkanie. Jedne są ponadczasowe i uniwersalne, inne przychodzą wraz z najnowszymi trendami. Jeszcze inne mogą się inspirować kulturami różnych krajów.

Obok popularnego stylu skandynawskiego, francuskiego czy indyjskiego, częstym wyborem na aranżację jest styl japoński. Spodoba się on na pewno tym, którzy są zachwyceni Azją, a w szczególności Japonią. Ale spodoba się on również minimalistom, bo nie wiele potrzeba, aby go osiągnąć.

W danym stylu można urządzić jeden pokój, na przykład sypialnię, albo całe mieszkanie, jeśli ma się pewność, że taki wystrój szybko się nie znudzi. Do stylu japońskiego pasują zarówno meble z jasnego jak i ciemnego drewna. Można dobrać je pod kolor ścian, jasne meble do jasnych ścian, lub też na zasadzie kontrastu, ciemne meble na tle jasnych ścian. Styl japoński charakteryzuje się kolorami natury, a więc beże, biele, brązy, zielenie. Charakterystyczne dla tego stylu jest również zestawienie bieli, czerni i czerwieni. Kolorowych dodatków nie powinno być dużo. W ogóle nie powinno być za wiele bibelotów i przedmiotów w pokoju o japońskim stylu. Akcenty kolorystyczne powinny być pojedyncze i wyraźne. W biało-czarnym pokoju można postawić czerwony wazon i poukładać czerwone poduszki na łóżku. W japońskiej czarno-białej sypialni jedynym akcentem kolorystycznym może być czerwona narzuta na łóżko lub czerwona lampa. Takie dodatki będą przyciągać uwagę, więc powinny być wybrane z niezwykłą starannością. Można też udekorować wnętrze za pomocą fototapety, na przykład przedstawiającą różowe kwiaty wiśni. Można nią wykleić ścianę lub drzwi szafy w sypialni.

Lampy mogą być wykonane z papieru ryżowego. Najczęściej są to lampy sufitowe w kształcie kuli, których rozmiar zależy od wielkości pomieszczenia. Ale spotkać można również stojące lampy podłogowe o kształtach prostokątnych lub fantazyjnie powyginanych. Na okna pasować będą rolety bambusowe. Wszelkie drewniane dodatki pasują do wnętrz orientalnych. W kuchni lub w salonie można wyłożyć na stole bambusowe maty w naturalnym kolorze lub barwione. Odpowiedniego charakteru nada również odpowiednia zastawa stołowa. Minimalistyczne miseczki lub zdobione w kolorowe azjatyckie wzory naczynia dodadzą uroku każdej kuchni. Japoński klimat pomogą również osiągnąć niezwykle dekoracyjne drzewka bonsai.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *