Własny salon kąpielowy

gru 06, 14 Własny salon kąpielowy

Oto marzenie niejednego właściciela małej łazienki, w której oprócz wanny i umywalki musi znaleźć się pralka czy miejsce do rozwieszania prania… Jeśli jesteś jednak szczęśliwym posiadaczem przestronnego łazienkowego wnętrza, zobacz, w co jeszcze możesz je wyposażyć.

Większa łazienka to po prostu większe możliwości – nie musi być jasna, ponieważ nie trzeba jej optycznie powiększać, możemy też skorzystać z większej ilości materiałów wykończeniowych. Koniec z odwiecznym dylematem: wanna czy prysznic? Koniec ze zbiornikiem, w którym nie da się rozprostować nóg – w dużej łazience z pewnością zmieści się spora wanna (np. wolnostojąca), inne elementy armatury łazienkowej (np. bidet, pisuar, druga umywalka) czy dodatkowe meble (komoda, toaletka, krzesło).

I chociaż nawet najmniejsza łazienka może być dla nas prawdziwą oazą spokoju i relaksu, to tę większą łatwiej możemy zamienić w nasz prywatny salon SPA. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, jaką ulgę po ciężkim dniu pracy przynosi kąpiel w wannie z hydromasażem czy prysznic w przestronnej kabinie z odpowiednim panelem natryskowym lub biczami wodnymi.

A może salon kąpielowy w stylu retro? Klasyczne baterie łazienkowe, wanna na wygiętych nóżkach, płytki ułożone w szachownicę, ogromne lustro w ozdobnej ramie, stylowe bibeloty lub cięte kwiaty stojące przy umywalce, elegancki żyrandol oraz kinkiety, zapewniające nastrojowe oświetlenie – słowem klimat minionej epoki, którym możemy cieszyć się we własnym domu.

Niewątpliwą zaletą dużej łazienki jest także stanowiące źródło naturalnego światła okno. A zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić w niej światłolubne rośliny (np. bromelie) czy popularne papirusy albo fikusy. W wysokich temperaturach oraz znacznej wilgotności powietrza gustują zwłaszcza rośliny tropikalne, dlatego śmiało możemy hodować w łazience np. efektownie kwitnące orchidee.

Dodatkowa przestrzeń pozwala nam również skutecznie zamaskować pralkę oraz suszarkę. Jak? Na przykład za pomocą szafy z przesuwanymi drzwiami, w której schowamy automat, kosz na brudną bieliznę, czyste ręczniki, środki do prania czy inne rzeczy, których nie zamierzamy eksponować. W podobnym wnętrzu możemy pozwolić sobie także na montaż ścianek działowych, dzięki którym bez trudu podzielimy przestrzeń tak, jak chcemy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *