Wiosenna zmiana aranżacji mieszkania

Wiosna już nadeszła, a wraz z nią zmienia się krajobraz – przyroda budzi się do życia, ptaki śpiewają, trawa zaczyna się zielenić. Nie pozwól, aby twoje mieszkanie zostawało w tyle. Niech nie straszy zimowym nastrojem i ponurymi kolorami.

 

Pierwszym etapem jest dokładne posprzątanie całego domu czy mieszkania. Aby wiosenne powietrze swobodnie hulało po pokojach, musisz usunąć z nich wszystkie niepotrzebne graty i dokładnie posprzątać. Nie ma mowy o żadnych pajęczynach w kątach, kurzach na meblach i czy przypalonym tłuszczu na kuchence. Wszystko ma błyszczeć i pachnieć, więc wytrzep dywany, wypierz firany i poukładaj ubrania w szafach. Te zimowe – swetry, golfy, grube rajstopy – odłóż do pawlacza. Nie będą zajmowały miejsca.

Jeśli ściany są zabrudzone, to nie ma innego wyjścia jak tylko odmalować pokój. Natomiast w przypadku gdy nie ma takiej potrzeby, ale chcemy dodać wnętrzu jakiegoś sznytu, można nakleić na ścianę ozdobną naklejkę lub namalować wybrany wzór za pomocą specjalnego szablonu malarskiego. Gotowe szablony dostępne są w sklepach, także internetowych.

Nawet jeśli całe wnętrze wygląda dobrze, to efekt może popsuć stara kanapa lub rozlatujące się fotele. Jeśli nie mamy środków na to, żeby wymienić wypoczynek, to przynajmniej nakryjmy je ładnymi narzutami. Jeśli dobierzemy kolory na zasadzie kontrastu – na przykład biała narzuta do fioletowej kanapy – to zmiana może wypaść naprawdę imponująco i nowocześnie.

Nie zapominajmy o pokoju dziecka. Tutaj także można zastosować szablony malarskie lub naklejki na ścianę, szczególnie jeśli dziecko jest małe – bajecznie kolorowe naklejki sprawią mu wiele radości. Pokoik dziecięcy i wszystkie przedmiotu znajdujące się w nim szybko ulegają zniszczeniu. Meble nie należą do wyjątku. Można samodzielnie przeprowadzić ich renowację poprzez zastosowanie samoprzylepnej okleiny. Jest bardzo łatwa w aplikacji. Można dowolnie wybrać kolor okleiny. Wymierza się w domu kawałek pasujący do fragmentu mebla, docina i przykłada w pożądane miejsce.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *