Wiosenna jadalnia przez cały rok

lut 05, 15 Wiosenna jadalnia przez cały rok

Szczególnie o tej porze roku najbardziej tęsknimy za wiosną. Tęskne wspomnienie soczystej zieleni oraz barwy pierwszych kwiatów, inspirują nas do stworzenia wiosennego klimatu w naszych wnętrzach. A wystarczy wprowadzenie kilku elementów.


Dodatek kolorów to najprostszy sposób, na skuteczną metamorfozę aranżacji wnętrz, dodanie pomieszczeniu życia, energii i optymizmu. Niezależnie od tego, czy nasze meble są w jasnych, czy też ciemnych kolorach, soczysta zieleń, energetyzujący żółty, czy intensywny czerwony, z pewnością będą pasować.
Tchnienie wiosny to przede wszystkim kwiaty. Nie zapominajmy, aby na stole w jadalni stały zawsze świeże kwiaty, które teraz dostępne są w kwiaciarniach przez cały rok. Kompozycje z tulipanów, słoneczników czy żonkili będą stanowić ozdobę samą w sobie. A o ile przyjemniej będzie się jadło, przy tak właśnie ozdobionym stole. Te kolory naprawdę pobudzają apetyt. Nie mówiąc już o samym zapachu żywych kwiatów, który mimowolnie wywoła przyjemne skojarzenia słonecznych dni.


Zapewniamy, że wystarczy szczypta koloru, aby wprowadzić świeży powiew wiosny do naszej jadalni. Pamiętajmy jednak, o kilku zasadach. Po pierwsze, im jaśniejszy kolor mebli, tym kolorowy akcent powinien być mniej intensywny. Analogicznie, ciemne meble bardzo dobrze wyeksponowane będą przez soczyste dodatki, takie jak obrus czy filiżanki w kolorze ognistej czerwieni. Meble z bukowego drewna znakomicie komponować będą się z dodatkami w kolorach od cytrynowej żółci, przez miodowy, musztardowy, a nawet złoty, po wszystkie podcienie koloru pomarańczowego.
Jeżeli bazą aranżacji naszej jadalni, są ściany, podłogi drewniane i meble w neutralnych kolorach, niskim kosztem i małym nakładem pracy, za pomocą kolorowych dodatków, będziemy mogli zmieniać charakter wnętrza nawet co miesiąc.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *