Wesołe tabliczki na drzwi

Nie bądźmy ponurakami – ozdóbmy nasze drzwi wesołymi tabliczkami! Na tabliczkach może być przedstawiona jakaś śmieszna scenka, zabawna postać, dowcipne przesłania dla osób, wchodzących w nasze – pokojowe otchłanie. Oto propozycje ciekawych tabliczek.

Chłopcy w wieku „przed nastoletnim” stronią raczej od dziewczyn, które nazywają nudnymi, słabymi, wiecznie skarżącymi królewnami 😀 Dziewczynki wówczas, także wolą swoje własne towarzystwo, uznając płeć przeciwną za hałaśliwą, niewrażliwą, lubiącą się brudzić i bić. Jeśli więc Wasze pociechy weszły właśnie w ten okres, na drzwiach pokoju latorośli mogą się znaleźć następujące oznaczenia: „uwaga! Strefa tylko dla chłopaków!”, „pokój dziewczyn, chłopcom wstęp wzbroniony!”. Dodatkowo, gdy mamy w domu istnego bałaganiarza, nie dziwmy się, że nie lubi on za częstych wizyt w „swojej jaskini prywatności”. Dlatego często wiesza na klamce następującą kartkę: „strefa rażenia – nie wchodzić”, „wejście grozi śmiercią – ani kroku dalej!!!”. Uszanujmy to młodzieńcze prawo do intymności, choć – oczywiście – dyskretnie nadzorujmy poczynania naszych dzieciaków. Bez względu na hasła, które zawisną na drzwiach ich pokoju.

Młodsze dzieci lubią, by do ich pokoiku prowadziły sympatyczne obrazki i ciepłe kolory. Na drzwiach kilkulatków wypiszmy zatem pierwsze, poznane przez malucha, litery: określenia  „Jama Adama” czy „Pokoik Natalki” zapewnią nasze szkraby, że są miejsca w domu, które należą tylko do nich i które – przy okazji – trzeba regularnie sprzątać, wietrzyć, odkurzać…

Gdy mieszkamy z istnym pracusiem, nie  obrazi go raczej zawieszka montowana na klamce – my będziemy wiedzieli, że gdy taki obrazek pojawia się na horyzoncie, musimy cierpliwie czekać, aż pracuś skończy swą robotę i – uwolniony od komputera – powróci do grona domowników.

Tabliczki znamieniowe tym przegrywają z papierowymi komunikatorami – zawieszkami, że raz powstałe, nie mogą zostać zmodyfikowane. Natomiast, na kawałku kolorowej tekturki śmiało można napisać, że dziś nie będziemy na rodzinnej kolacji i z imprezy wrócimy dopiero o północy. Grawer w metalu nie daje takiej możliwości, choć – zastosowany na drzwiach wejściowych – sprawdza się świetnie i przez długie lata będzie informował sąsiadów, że pod siódemką mieszka klan Kowalskich lub że numer naszego domostwa to 15/17.

Wszystkie tabliczki są dostępne w sklepach internetowych, a także w dużych marketach, oferujących sprzedaż dodatków do domów i mieszkań.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *