Urządzanie wnętrz. Skąd brać inspiracje?

cze 03, 15 Urządzanie wnętrz. Skąd brać inspiracje?

Chcesz zmienić kuchnię, salon, łazienkę, pokój dziecka? Nie wiesz jak? Nie masz pomysłu? A może boisz się, że nie posiadasz wystarczających umiejętności, aby dobrze zaaranżować wnętrze? Nie martw się. Jest wiele sposobów na to, aby zainspirować się do tworzenie własnej wizji mieszkania.

 

Kserowanie jest dopuszczalne tylko w przypadku studentów, którzy kopiują notatki z wykładów. Nie warto dokładnie kopiować czyjegoś salonu czy kuchni, powielać stylu w każdym szczególe i ślepo podążać za modą. Trzeba odnaleźć własny kierunek, aby wnętrze harmonizowało z naszą naturą i gustem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podglądać mieszkania innych ludzi. Ciekawe rozwiązanie architektoniczne, nowa tapeta, oryginalne połączenie różnych stylów lub kolorów – to może sprawić, że wykorzystasz pomysł na własny sposób i zaadaptujesz go na potrzeby swojego mieszkania. Tylko ostrożnie – kupienie identycznej kanapy lub mebli do twojego salonu niekoniecznie będzie dobre, bo to co znakomicie wygląda w jednym domu, może prezentować się groteskowo w innym. Poza tym, wyobraź sobie minę twojej koleżanki lub kolegi, kiedy przyjdzie do ciebie z wizytą i zobaczy taką samą sofę, dywan, żyrandol i parę innych rzeczy.

Jeżeli boisz się ściągania jak na klasówce w szkole podstawowej, kup kilka czasopism dotyczących projektowania i wystroju wnętrz. Półki w Empikach i kioskach uginają się od magazynów o przeróżnej tematyce, w tym o tematyce wnętrzarskiej. Czasopisma obfitują nie tylko w przepiękne zdjęcia pokazujące ukończone aranżacje, ale zawierają również porady i wskazówki dotyczące technicznych spraw. Dlatego nawet laik może spróbować swoich sił i być dumny z owoców własnoręcznej pracy.

Dla zwolenników świata cyfrowego jest jeszcze jedno wyjście – internet. W cyberprzestrzeni roi się od stron o każdej tematyce, ale trzeba pamiętać, że internet to wielki śmietnik i znajdujące się w nim treści trzeba umieć selekcjonować. Dlatego lepiej korzystać z profesjonalnych stron internetowych o ugruntowanych markach. Dają one gwarancję, że zamieszczone przez nie informacje są rzetelne. Szczególnie trzeba uważać na blogi prowadzone przez amatorów, bo czasami mimo szczerych chęci, mogą wprowadzać w błąd. Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące cie pytania, możesz szukać porady na forach internetowych prowadzonych przez specjalistów w danej branży, takich jak forum budowlane Castorama.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *