Urządzamy salon cz. 1

Wprowadziliście się akurat do nowego mieszkania, czy dopiero co powstałego domu? Macie wystarczająco dużo przestrzeni, a brakuje wam miejsca na wypoczynek, przyjmowanie gości, czy do wspólnego oglądania telewizji? Koniecznie potrzebujecie salonu, który stanie się sercem Waszych czterech kątów. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą uniknąć pytań w stylu „co i jak”.

Zacznijmy od mebli. Jeśli salon ma pełnić także funkcję sypialni, bo akurat nasze mieszkanie nie jest zbyt duże to meble powinny być jak najbardziej funkcjonalne tak, żeby znalazło się w nich miejsce na wszystkie niezbędne elementy, w tym pościel. Jeśli jednak salon ma pełnić tylko funkcję wypoczynkową, to meble mogą po prostu łatwo wyglądać, a ich funkcjonalność schodzi na drugi plan. Dobrze jednak, aby wśród nich znalazł się regał na książki, czy ozdoby, które dodadzą miejscu klimatu. Oprócz mebli, które będą przechowywały wszelkie szpargały, kluczową rolę w naszym salonie odegra oczywiście kanapa. Niech będzie koniecznie wygodna i stosunkowo długa tak, aby spokojnie można było się na niej wyciągnąć, a nawet zdrzemnąć – nie ma nic gorszego niż podkulone nogi na zbyt krótkiej, ładnie wyglądającej sofie. Postarajmy się też o fotele, w których będzie można się rozsiąść przy oglądaniu telewizji, czy czytaniu książki.

Ważne miejsce w tym pomieszczeniu będą zajmowały też wszelkie sprzęty RTV, w tym telewizor i zestaw kina domowego, dlatego dobrze jest ustawić go w taki sposób, żeby z każdego miejsca obraz był równie atrakcyjny. Pamiętajmy, żeby nie przesadzić z ilością cali, gdyż może się okazać, że przedobrzyliśmy i oglądanie bardziej męczy oczy i nas samych, niż dostarcza rozrywki. Niezbędnym elementem w salonie będą też dodatki, począwszy od ramek ze zdjęciami, pamiątkami z podróży, czy innymi bibelotami, zadbajmy jednak o to, żeby nie przedobrzyć i nie upychać na siłę wszystkiego. Świeżości pomieszczeniu dodadzą z pewnością rośliny, w tym rozłożyste palmy, czy nawet kaktusy o nieregularnych kształtach ustawione na parapetach. Dobrze też będą się prezentowały szklane naczynia wypełnione kolorowymi kamykami, czy piaskiem. Zupełnie osobny temat chciałabym poświęcić na grę kolorów i światła w naszej oazie odpoczynku i spokoju, dlatego napiszę o tych elementach następnym razem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *