Udekoruj łazienkowy świat na zasadzie kontrastu

lis 10, 14 Udekoruj łazienkowy świat na zasadzie kontrastu

Łazienka stała się ważnym pomieszczeniem. Już nie jest tylko miejscem na poranne i wieczorne zabiegi.To pomieszczenie w którym wbrew pozorom spędzamy całkiem dużo czasu. Oprócz kuchni, gdzie od wieków gotujemy i przyrządzamy posiłki, to właśnie łazienka jest niezbędne do dalszej egzystencji. Dbanie o higienę osobistą i czystość jest niezbędne, aby świat odbierał nasz wizerunek pozytywnie i na korzyść.

Wnętrze łazienki powinno być wygodne i przyjemne. Jeżeli lubisz jasne i pastelowe kolory, to zainwestuj w podobne odcienie wyposażenia łazienkowego armatury sanitarnej, koloru ścian czy ceramicznych kafli. Żywe kolory będą trudniejsze w doborze, ale można równie estetycznie poradzić sobie z ich zestawieniem, tak aby współgrały ze sobą. Pamiętaj, że wszystko się liczy, od szczegółu do ogółu. Dodatki do wyposażenia łazienkowego takiej jak dywaniki, maty antypoślizgowe, zasłony, rolety okienne nie powinny odbiegać kolorystycznie od reszty wyposażenia twojej łazienki.

Ważne aby łazienkowe meble przestawiały jeden styl, a cała reszta była jego dopełnieniem. Projektuj całościowo. Dodatki powinny być podporządkowane głównemu wyposażeniu łazienki, a ich kolory powinny nadawać i tylko wzmacniając charakter wnętrza.

Ich intensywne kolory odnajdują się we wnętrzach pastelowych i łagodnych. Dekoracje na zasadzie kontrastu sprawdzają się zazwyczaj bardzo dobrze. Łagodne kolory twoich dodatków będą pasować do wnętrz bardziej wyrazistych.

Pamiętaj o tym, aby łazienkowe meble były nie tyle ładne, ale również funkcjonalne. Ważne też, aby były łatwe do utrzymania w czystości, solidnie wykonane i odporne na wodę oraz wilgoć.

Nowoczesne łazienki lubią drewno. Nawet jego akcenty na fragmencie ściany czy drzwiczkach szafki, wprowadzają przytulność i wysoką jakość wykończenia łazienki. Drewno pięknie komponuje się z kaflami ceramicznymi w ciemnych i grafitowych kolorach. Podobno każde drewno zdaje egzamin w łazience, pod warunkiem, że jest dobrze zaimpregnowane i polakierowane wodoodpornym lakierem, czy emulsją wodną.

 Zrób wszystko, aby łazienkowy świat należał w zupełności do Ciebie i do Twoich bliskich.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *