Tynk strukturalny ozdobą ścian

Za pomocą tynku strukturalnego, inaczej nazywanego ozdobnym, możemy uzyskać na ścianach bardzo różnorodne efekty dekoracyjnego ich wykończenia.

To jaką fakturę będzie miała ściana wykończona takim właśnie tynkiem, zależne jest tylko i wyłącznie od nas. Zakładamy bowiem, że nakładaniem tynku zajmiemy się samodzielnie.
To bardzo kreatywne zajęcie, w którym jako narzędzia wykorzystać możemy przedmioty, które na co dzień mają całkowicie inne zastosowanie.
Wykończenie ścian tynkiem ozdobnym ma ten plus, że sprawdzić może się zarówno w nowoczesnych, designerskich wnętrzach, jak i w tych zaaranżowanych w bardziej tradycyjny sposób. W każdym, z przypadków będzie on jednak tak samo mocnym akcentem, nadającym oryginalnego charakteru wnętrzu. Plus jest taki, że nawet jeżeli dość nieumiejętnie będziemy się posługiwać narzędziami, okazać się może że uzyskamy zachwycająco dobry efekt wykończenia.
Tynk strukturalny najlepiej prezentuje się w dużych, przestrzennych pomieszczeniach. Tak aby ściana mogła być wyraźnie wyeksponowana, a nie zasłonięta masą mebli.
Jeżeli mamy małe mieszkanie, tynkiem ozdobnym możemy wykończyć tylko jedną ze ścian, albo nawet jej fragment.
Z dostępnych tynków możemy wybrać albo biały, albo barwiony. W przypadku tego pierwszego nie ma jednak najmniejszego problemu, aby po nałożeniu i wyschnięciu, pomalować go farbą w dowolnie wybranym kolorze.
Kolejna zaleta? Tynk strukturalny można kłaść na niemal każdy typ ścian. Sprawdzi się do wykończenia ścian betonowych, gipsowych, cementowych, a nawet drewnianych.
A tym, jak samodzielnie położyć tynk strukturalny, powiedziane zostało w filmiku.
http://www.youtube.com/watch?v=zIh04gXdpq4

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *