Trudny wybór łóżka!

gru 13, 12 Trudny wybór łóżka!

Remontując mieszkanie, urządzając różne wnętrza zawsze kierujemy się dwoma aspektami: funkcjonalnością oraz wytrzymałością danego mebla. Oczywiście zależy nam jednocześnie na wyglądzie poszczególnych elementów. Nic w tym dziwnego bowiem każdy pragnie żyć w mieszkaniu urządzonym idealnie pod każdym względem.

Poważnym problemem spędzającym nam sen z powiek jest zawsze wybór odpowiedniego łóżka. Sprawa jest na prawdę skomplikowana zważywszy, że nie każdy ma w domu dodatkowe pomieszczenie w postaci sypialni.

Szczególnie trudne zadanie mają zatem osoby wynajmujące kawalerki. Wyobraźmy sobie, że muszą one do jednego pomieszczenia dobrać taki mebel by pasował zarówno jako wystrój salonu, przy jednoczesnej wygodzie i komforcie snu.
Niestety najczęściej bywa tak, że kanapy salonowe średnio nadają się do snu. Nie pozwalają w stu procentach wypocząć naszemu kręgosłupowi, przez co bywa i tak, że ciągle jesteśmy źli i zmęczeni, a zamiast wracać do wymarzonego mieszkania, długie godziny spędzamy u znajomych.

Właśnie dlatego część ludzi zamiast luksusu wybiera praktyczne łóżko z materacem. No niestety to w łóżku spędzamy od 6 do 8 godzin dziennie, lepiej zatem zrezygnować z luksusowej kanapy i postawić na wygodny materac.

Tutaj jednak nie kończy się cała zabawa. Materac to równie skomplikowany zakup. Odpowiedni materac nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Ta informacja nic szczególnego nam jednak nie daje. Chodzi po prostu o to, że każdy ma swoje indywidualne potrzeby. To jakiego materaca potrzebujemy zależy np. od naszej wagi ciała, wzrostu itp.

Pomocne przy wyborze odpowiedniej struktury materaca mogą być następujące wskazówki:

  • leżąc na wznak materac powinien przyjąć nasze naturalne krzywizny,
  • podczas pozycji na boku powinien zawierać się w płaszczyźnie poziomej,
  • leżąc nie powinniśmy się męczyć,
  • mięśnie muszą być rozluźnione.

Jeśli mamy jakieś schorzenia kręgosłupa poinformujmy o nich sprzedawcę, na pewno pomoże nam wówczas dobrać odpowiedni model materaca.
Na rynku mamy dwa podstawowe rodzaje materacy: piankowe i sprężynowe. Te pierwsze nie powodują charakterystycznego wgłębiania się struktury materaca podczas np. siadania. Materace sprężynowe natomiast uginają się liniowo, wraz z siłą jaka na nie działa. Tym samym idealnie dopasowują się do naszego kształtu ciała.

W przypadku materacy warto jest zainwestować więcej pieniędzy. Zazwyczaj bowiem im droższy materac tym wyższa jakość produktu.

Oprócz materaca warto pamiętać także i o pokrowcu, najlepiej takim, który szybko wypierzemy w pralce.

posciel

posciel

Pamiętajmy, nasz pokój wcale nie musi wyglądać źle jeśli będzie w nim stało łóżko z materacem, a nie gustowna kanapa. Jeśli zainwestujemy w takie łóżko, które ma dodatkowo szufladę do schowania wszystkich pościeli, to tym bardziej nie powinno być żadnego problemu. Wystarczy zainwestować w ładną narzutę lub koc, który przykryje materac, a banalny mebel może stać się wizytówką pokoju.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *