Telewizor w kuchni

Nowoczesne wyposażenie w kuchni to nie tylko lodówka z kostkarka do lodu, zmywarka, toster, blender i mikrofalówka. W nowoczesnej kuchni może znaleźć się także telewizor.

 

Aranżacja kuchni, w której spędzamy dużo czasu musi być przemyślana i dopasowana do potrzeb domowników. Jeśli lubią przygotowywać posiłki i jednocześnie spoglądać na ekran telewizyjny to już nie muszą co chwile wychodzić do pokoju dziennego. Przecież można zainstalować telewizor w kuchni. Oczywiście, nie powinien to być taki, jaki może z powodzeniem być używany w pokojach, bo w kuchni panują nieco inne warunki – zmienia się temperatura i wilgotność powietrza, sprzęty są narażone na ochlapanie wodą lub gorącym tłuszczem. Dlatego telewizor w kuchni powinien mieć obudowę ze stali nierdzewnej. Na szczęście, dziś coraz więcej kuchni posiada elementy ze stali chromowanej, więc telewizor będzie się dobrze komponował. Dobrym zabezpieczeniem jest także szyba ochronna, którą łatwo wyczyścić w razie zabrudzenia.

Wybór konkretnego modelu musi być podyktowany warunkami, jakie panują w pomieszczeniu. W małej kuchni duży ekran będzie zajmował zbyt wiele cennego miejsca. Jednak wielkość to nie wszystko, bo rodzaj ekranu trzeba dopasować także do warunków oświetleniowych. Jeśli w kuchni nie ma okna, to dociera do niej bardzo mało światła dziennego. W takim wnętrzu dobrze sprawdzają się telewizory LCD. Są szczególnie polecane, jeśli ktoś preferuje małe ekrany. Natomiast w przypadku jasnych kuchni lepiej wybrać telewizory LED, których dodatkową zaletą jest niskie zużycie energii. Natomiast najlepszą jakość obrazu prezentują telewizory plazmowe – jakość obrazu nie zmienia się nawet wtedy, gdy patrzmy na ekran pod ostrym kątem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *