Technika ozdabiania choinki

gru 10, 12 Technika ozdabiania choinki

Dla wielu ludzi dekorowanie choinki kojarzy się z dużym bałaganem i ogromnym problemem. Najpierw trzeba kupić drzewko, później zanieść je do domu, zamontować na odpowiednim stojaku i udekorować. No tak tylko od czego zacząć? Od lampek, bombek? A może odwrotnie?

Co zrobić, aby ubieranie choinki było przyjemnością, a nie niepotrzebnym zmartwieniem?

Jak ze wszystkim najważniejsza jest dobra organizacja. Nie zostawiajmy ubierania choinki na ostatnia chwilę. Oczywiście tradycja mówi, aby drzewko przyozdobić w dniu wigilii, jednak samego iglaka możemy przecież zakupić wcześniej, a ozdoby dobrać nawet kilka tygodniu przed świętami.

Po pierwsze nie decydujmy się na zdobycie drzewka na własną rękę, bezpośrednio z lasu. Grożą za to bardzo wysokie kary. Lepiej zatem nie ryzykować. Punktów, gdzie można kupić choinki jest tyle, że dla nikogo drzewek nie zabraknie.

Gdy mamy już nasze drzewko w domu zabieramy się za jego przybranie.

Tutaj należy się trzymać kilku podstawowych zasad!

Po pierwsze – ładne drzewko to świecące drzewko. Tylko lampki dodadzą mu niezapomnianego charakteru. Możemy dobrać lampki kolorowe, migające itp. Ważne by nie dawały zbyt mocnego światła.

Przy nakładaniu lampek na drzewku zawsze kierujmy się od dołu ku górze. Światełek powinno być bardzo dużo, tylko wtedy uzyskamy ciekawy efekt.

Dobry efekt uzyskamy podświetlając również pień drzewka. Uzyskamy wówczas delikatne podświetlenie go tak jakby od wewnątrz.

Z łańcuchem nie przesadzamy. Grunt to zachować umiar. Zbyt duża jego ilość może spowodować, że światełka zginą pośród iskrzącego materiału.

Przy ozdobach warto pamiętać o tym, by eksponować te najciekawsze. Zawieśmy je na gałązkach, które znajdują się od strony wnętrza na wysokości naszego wzroku.

Ładny efekt zakończenia dają przyczepione gdzieniegdzie kokardki, pierniczki, drobne aniołki itp.

Najważniejsze jest to aby nasze drzewko nie było „gołe”. Trzeba się zatem liczyć z tym, że trochę tych ozdób będzie nam potrzebnych.
Dużo ciekawych pomysłów możemy odnaleźć w sklepie Leroy Merlin.

lampki

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *