Szafa w schodach – czemu nie?

mar 26, 15 Szafa w schodach – czemu nie?

Wśród całej masy przedziwnych pomysłów, na jakie wpada człowiek, praktycznie nic już nie powinno nas dziwić. Zastosowanie szafy w schodach jest zatem czymś wręcz normalnym, ale z pewnością też czymś zdecydowanie inspirującym i jeśli mielibyśmy tworzyć jakąkolwiek klasyfikację z niezwykle ciekawymi i ponadczasowymi pomysłami, to ten znalazłby się w niej dość wysoko.

 

Po pierwsze należy zaznaczyć fakt, że to jest jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, ponieważ w jednym łączy dwie bardzo ważne funkcje w naszym domu. To nie tylko pomysł, który jest niebywale oryginalny, ale dzięki niemu zyskujemy zdecydowanie więcej miejsca w naszym domu. Oczywiście należy pamiętać o tym, że takie schody i taką szafę w tychże schodach możemy wykorzystać tylko w przeznaczonych do tego miejscach, ponieważ ciężko nam będzie wykorzystać takie rozwiązanie, jeśli w naszym domu dysponujemy schodami rodem z blokowej klatki. W grę wchodzi też odpowiednie dopasowanie ze stropami i fundamentami naszego domu.

 

Dlatego właśnie, jeśli chcielibyśmy zdecydować się na taki nowatorski design, to będziemy musieli wszystko dokładnie zaprojektować, dlatego też warto rozważyć tę opcję najlepiej zanim jeszcze podejmiemy się budowy schodów. Bardzo ważne w tej kwestii są odpowiednie obciążenia schodów, ponieważ meble pod nimi muszą być należycie zabezpieczone i je podtrzymywać na miarę swoich możliwości, dlatego też cała konstrukcja meblowa powinna być wzmocniona na przykład przy użyciu tak zwanych stężeń. Bezpieczeństwo zapewni tez poręcz, która może być i bardzo i bardzo atrakcyjna pod względem wizualnym.

 

Jeśli uda nam się w schodach zakamuflować szafę, to z pewnością będzie ona totalnym zaskoczeniem dla wszystkich naszych gości, którzy pozazdroszczą nam takiego projektu. W kwestii samych mebli, w schodach możemy wykorzystać wiele ich rodzajów, począwszy od małych półeczek do wysokich i pokaźnych szaf, w których powiesimy długie płaszcze, a nawet schowamy narty, ze swobodą będziemy mogli w niej także przechowywać cały stos słoików z konfiturami od naszej babci. Przy tym zastosowaniu należy pamiętać również o stabilnych skrzydłach w naszej szafie oraz o tym, aby półki były wysuwane na w miarę solidnych prowadnicach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *