Szablony malarskie do sypialni

Nadają pokojom „pokojowy wygląd”. Mogą przełamać dominującą we wnętrzu tonację lub – przeciwnie – jeszcze mocniej zaakcentować wystrój, który zapragnęliśmy nadać naszej sypialni.

Szablonów malarskich pojawia się na rynku coraz więcej. W każdym sklepie z materiałami dekoratorskimi, znajdziemy co najmniej kilkanaście modeli, wzorów i wielkości tych ściennych „malowanek”. Jeśli chcemy puścić wodze fantazji i samemu wymyślić coś oryginalnego, możemy zamówić wykonanie szablonu z własnego rysunku lub graficznego projektu. Firmy produkujące szablony, ogłaszają się najliczniej w Internecie – tam też szukajmy namiarów na e-sklepy, przyjmujące zamówienie indywidualne – chciałoby się rzec: „nieszablonowe”.

Ramka, odpowiednio wycięta i wyobrażająca dany motyw, zarys czy widoczek, wycinana i scalana jest w taki sposób, że wystarczy ją tylko przyłożyć do ściany, po czym rozpocząć odbijanie malunku na gładkiej powierzchni. Potrzeba do tego pędzla, farby w wybranym kolorze oraz grawerowanego laserem szablonu, rzecz jasna! Poniżej prezentujemy trzy propozycje na interesujące „szablonowanie sypialni”. Wszystko po to, by nasze miejsce odpoczynku miało przyjemny, nietuzinkowy wygląd.

Czarno-biały Istambuł kusi miłośników Dalekiego Wschodu. Na jasnej ścianie wyraźnie odcinają się kopuły świątyń, wysokie tureckie wieżowce oraz egzotyczne, strzępiaste palmy. Jak widać, właściciele sypialni postawili na klasyczną kolorystykę. Tym bardziej użyty „bajeczny motyw ozdobny” zyskał na wyrazistości, nadał zakątkowi przytulności oraz nieco wakacyjnego polotu… Dwie (również czarno-białe) lampy kreślarskie strzegą łoża podróżników. Na środku kołdry spoczywa, niczym samotna wyspa, duża poduszka – idealna, by o nią się oprzeć, gdy wieczorem, pogrążymy się w lekturze. Oczywiście, czytając „Baśnie z tysiąca i jednej nocy”…

Kolorowo nad głową zrobi się, gdy zastosujemy prosty zabieg dekoracyjny: kilkanaście barwnych kółek wiszących nad naszymi głowami, nie rozprasza wzroku przed zaśnięciem, a jednocześnie – dla osoby stojącej na wprost łóżka, rozjaśnia, ożywia całe wnętrze. Do tak energetycznego akcentu warto dobrać jasny kolor ścian i mebli. Brzozowe drewno, muśnięte farbą i tak wypadnie „blado” przy palecie sypialnianej, wieńczącej wezgłowie naszego łóżka. No to siup, w stos poduch!

Na koniec ciekawy pomysł dla fanów ekologii. W sypialni zamieszkał miś panda i żeby nie doskwierała mu samotność, od razu dostał kilka akcentów chińskich. Są więc niziutkie szafeczki nocne, czarno- biała narzuta na łóżko, na podłodze stoją gliniane donice z drobnymi listkami, zaś na jednej ze ścian wisi obraz, przedstawiający kwitnące pędy bambusa, a na drugiej – odmalowana od szablonu – mała bambusowa dżungla i podobizna bohatera całej historii: uroczego, czarno-białego, misia. Rewelacja!

2 komentarze

  1. bardoz fajne projekty. dekorujac swoja sypialnie postawilem na podobne rozwiazanie. no, moze mniej przebojowe. znalazlem takie nalepki w ofercie magnata. ciekawie wyglada i troche burzy monotonie jednolitych barw.

    • Bardzo słusznie – szablony są właśnie po to, by w naszych wnętrzach nie było nudno czy monotonnie! Przecież ładny wzorek na ścianie na pewno tylko urozmaici sypialnię, a nie odbierze jej wypoczynkowego charakteru. Życzymy, jak najwięcej dekoratorskich pomysłów!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *