Sypialnia urządzona według zasad feng-shui

kw. 26, 15 Sypialnia urządzona według zasad feng-shui

Sypialnia to pomieszczenie, w którym powinniśmy przede wszystkim wypoczywać, relaksować się i regenerować siły i energię na kolejne dni.

To właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy aż 1/3 swojego życia. Niewątpliwie więc warto zadbać o to, aby także tę jego część przeżyć jak najlepiej. Dokładnie taką zasadę uznaje się za najważniejszą w podstawach aranżacji wnętrz według feng-shui. Salon sypialniany ma służyć tylko i wyłącznie wypoczynkowi. Dlatego też, po pierwsze, nie powinno być tu miejsca dla telewizora czy komputera.

Najważniejszy element wyposażenia każdej sypialni, czyli łóżko, powinno być możliwie jak największe, wygodne i wykonane z maturalnych materiałów. To samo tyczy się materaca, pościeli, poduszek i innych tego typu.

W zasadach fengshui bardzo ważne jest również samo rozmieszczenie elementów wyposażenia wnętrza. I tak, w sypialni, łóżko powinno stać w ten sposób, aby z trzech stron był do niego łatwy dostęp. Dodatkowo, jeżeli mamy taką możliwość, dobrze by było żeby to ustawienie było równoległym lub prostopadłym do drzwi.

Bezpośrednio nad przestrzenią łóżka, czyli nad naszymi głowami gdy śpimy, nie powinny znajdować się żadne skosy, belki czy inne tego typu.

Jeżeli dopiero wybieramy, które z pomieszczeń będzie zaaranżowane na sypialnie, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby nie znajdowało się ono nad garażem czy warsztatem.

W sypialni nie powinno być również luster. Co do kolorystyki tego pomieszczenia, najlepszym będzie wprowadzenie barw, zależnie od kierunku usytuowania sypialni. I tak, od strony południowo-wschodniej – czerwień, żółć, biel, w południowej – granat, błękit i biel.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *