Styl modern classic

Jeśli jesteś rozdarty, bo nie możesz dokonać wyboru pomiędzy stylem klasycznym a nowoczesnym, to nie musisz rezygnować z jednego z nich. Każdy wybór będzie niedobry, bo jeśli postawisz na klasykę, uznasz, że w domu jest nudno. Jeśli pójdziesz w stronę nowoczesności, mieszkanie może wydawać się chłodne i bez duszy. Na szczęście, można połączyć te dwa kierunki i zaaranżować dom w stylu modern classic.

 

Klasyczne meble wcale nie muszą sprawiać wrażenia ciężkich i niemodnych. Stary kredens pomalowany na biało zyskuje świeży look i idealnie pasuje do salonu urządzonego w minimalistycznym stylu. Moden classic w ogóle ceni prostotę, czyste kolory, przestrzeń, harmonię. Oprócz bieli i czerni, ten rodzaj klasyki często wykorzystuje wszelkie odcienie szarości, a także fioletów, brązów a nawet czerwieni. Ważne, żeby nie przesadzić z kolorami. Wnętrze w tonacji biało-szarej urozmaicone jednym, wyraźniejszym kolorem to esencja stylu modern classic. Kształty raczej proste. Jeśli chcemy wprowadzić do pomieszczenia przedmiot o bardziej ozdobnej formie, na przykład sofę, to inne elementy wystroju powinny być mniej przykuwające uwagę.

Łazienka w stylu modern classic to elegancki, ale dość chłodny salon kąpielowy. Biała, geometryczna armatura, gładkie kafle lub tapeta o pałacowym wzorze. Miękki dywan na podłodze? Dlaczego nie? Betonowy blat pod umywalką? Jak najbardziej. Elementy „chłodne” muszą być zrównoważone z „ciepłymi”. W łazience, oprócz tradycyjnej, dużej wanny i innych urządzeń sanitarnych, może znaleźć się wygodny fotel lub inne siedzisko.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *