Stół z klasą

sty 04, 13 Stół z klasą

Pomysłów na aranżację stołu jest wiele. Możemy go przyozdobić kwiatami, wtedy będzie wyglądał jak łąka, do dekoracji mogą posłużyć suszone owoce, a nawet gałązki. Klasycznym pokryciem stołu będzie obrus lub bieżnik, dodatkowo serwetki. Pomysłów na pewno nie zabraknie, dlatego najlepiej dbać o świeżość i różnorodność na stole każdego dnia. Jednak jaką aranżację wybrać na przyjęcie ze znajomymi? Stonowaną i elegancką czy postawić na typowe szaleństwo i stworzyć pełną artyzmu dekorację?

Zauważmy jedną bardzo ważną rzecz. Kto powiedział, że elegancki stół nie może być przyozdobiony z nutką szaleństwa? Po połączeniu może wyjść niebanalne arcydzieło. Zastawiając stół na spotkanie z przyjaciółmi , zastanów się, w jakim celu cie odwiedzają. Jeżeli jest to spotkanie towarzyskie wręcz musisz pozwolić sobie na uwolnienie swoich ekspresji. Jeżeli chcemy, aby nasi goście czuli się swobodnie i stosownie, musimy dostosować stół do okoliczności.

Dekoracje

Wybraliśmy stół lekki, ale elegancki. Przejdźmy do ozdabiania. Są rzeczy, których nie może zabraknąć. Po pierwsze – zastawa. To właśnie ona nada elegancji całej aranżacji. Wybieramy zatem porcelanę. Można wybrać w kolorze białym, a pozostałe dodatki kolorowe. Jeżeli zrobimy odwrotnie, stół również będzie wyglądał z klasą. Gdy zastawa będzie wzorzysta, każdą inną położoną rzecz wybieramy w barwie białej. Po drugie – sztućce. W tym przypadku nie ma za dużego pola do popisu, ale oczywiście wybieramy swój najładniejszy zestaw, który również nada szykowności. Nie możemy  zapomnieć o suviar vivre, który podpowiada nam, że na stole koniecznie muszą znaleźć się serwetki. Jeżeli za młodu interesowaliśmy się sztuką origami, można popróbować również na serwetkach i poskładać w przeróżne kształty. Nie martwcie się, to nie jest konieczne. Aby serwetka wyglądała schludnie wystarczy złożyć ją raz na pół i położyć przy porcelanie. Nie zapomnijcie o odpowiednim doborze kieliszków do wina i wody.

zastawa stołu

Po tej bardziej eleganckiej części przychodzi czas na puszczenie wodzy fantazji. Pamiętajcie – biała porcelana to kolorowe dodatki, kolorowa zastawa to dodatki w jednym kolorze. Jeżeli nie potraficie zdecydować się czy lepiej udekorować kwiatami czy owocami, zastanówcie się z czym wam się kojarzą znajomi, których zaprosiliście. Czym więcej swoich ulubionych rzeczy znajdą na stole, tym swobodniej i w lepszej atmosferze spędzą u was czas. Gdy już wybierzecie odpowiednie dodatki, trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością. Oto kilka rad:

  • zamiast zwykłego wazonu na stole możemy postawić kwiatka w doniczce
  • suszone owoce porozrzucaj w jednej linii, aby nie zrobiło się tandetnie
  • jeżeli lubisz prostotę, na stół postaw świecznik lub wazon z kwiatami
  • jeżeli wybierzesz róże, poświęć jedną i rozsyp w jednej linii płatki
  • umieszczając bieżnik na stole możesz go ułożyć lekko zwiniętego
  • w zamian za nudny obrus użyć podkładek i położyć pod porcelanę

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *