Sprawdź wiarygodność dewelopera

lis 03, 16 Sprawdź wiarygodność dewelopera

Decydując się na usługi deweloperskie, trzeba pamiętać o sprawdzeniu wiarygodności wybranego dewelopera. To właśnie od wyboru renomowanego dewelopera zależy w dużej mierze satysfakcja z zakupionego mieszkania na rynku pierwotnym. Jak więc znaleźć rzetelną firmę i gdzie można sprawdzić deweloperów?

Podstawowe kroki podczas wybierania dewelopera

Oczywiście najważniejszą kwestią podczas zakupu mieszkania jest wybór najbardziej korzystnej dla nas oferty, a więc inwestycji, która będzie najbardziej spełniać nasze oczekiwania i potrzeby. Duże znaczenie będzie miała tez nasza zdolność kredytowa. Po wybraniu oferty, warto przyjrzeć się temu, kto buduje interesujące nas mieszkanie.

Najprostszym sposobem sprawdzenia wiarygodności wybranego przez nas dewelopera jest skorzystanie z tego, co oferuje nam Internet, a mianowicie z opinii klientów, którzy skorzystali już wcześniej z usług danej firmy deweloperskiej. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie przynależności dewelopera do organizacji branżowej.

Sprawdź, czy interesujący Cię deweloperzy przynależą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Jako że Internet pozwala na anonimowość, to na stronach internetowych mogą pojawiać się opinie zamieszczane przez nieuczciwych deweloperów. Dlatego też warto sprawdzić, czy przynależy on do PZFD. Dzięki temu zyskujemy pewność bezpiecznej inwestycji, co jest przede wszystkim korzystne dla kupującego.
Gdy potwierdzimy przynależność dewelopera do PZFD, to warto udać się z wizytą do wybudowanych przez niego osiedli, co pozwoli przekonać się nam na własne oczy, jakiego stylu używa firma deweloperska, jakich materiałów używa oraz w jaki sposób wykańcza mieszkania.

Deweloperzy – co jeszcze warto sprawdzić?

Bardzo istotną kwestią jest wybranie się osobiście do biura sprzedaży firmy. Dzięki temu możemy liczyć na przeprowadzenie rozmowy z doradcą, co pozwoli uzyskać informacje odnośnie samego osiedla. Warto śmiało pytać o wszystkie interesujące nas szczegóły w celu rozwiania wszelkich wątpliwości. Pamiętajmy, że zakup mieszkania jest sporą inwestycją na długie lata, więc nie można pochopnie podejmować decyzji.

Przed podpisaniem umowy należy dokładnie ją przestudiować. Wszystkie wątpliwości powinny zostać przedyskutowane, podobnie jak negocjacje z deweloperem. Warto też zwrócić uwagę na to, że obecnie deweloperów obowiązuje ustawa narzucająca im pewne określone standardy umów. Dodatkowo został wprowadzony także obowiązek rachunków powierniczych, które stanowią gwarancję bezpieczeństwa dla wpłaconych przez nas środków na poczet zakupionego mieszkania.

Artykuł postał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Partner Capital

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *