Sposoby na porządek w kuchni

sie 13, 16 Sposoby na porządek w kuchni

Wydawać by się mogło, że w mniejszej kuchni łatwiej utrzymać porządek niż w dużym pomieszczeniu. Nie kuszą nas bowiem długie blaty robocze, pojemne półki i dużo wolnego miejsca. Niestety, w mniejszej kuchni łatwo o chaos. Jak zapanować nad kubkami, sprzętami kuchennymi, słoikami z przyprawami, ziołami i ściereczkami? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Zainwestuj w relingi

W małej kuchni nie ma wystarczająco dużo miejsca w szafkach, by zmieścić całe wyposażenie kuchenne. Nie oszukujmy się, tego wyposażenia ciągle przybywa. A to nowa obieraczki, a to nowy kubeczek, a to zestaw szklanek do drinków. Jak to wszystko pomieścić? Receptą na puste blaty, a tym samym większą przestrzeń roboczą są relingi. Metalowe rurki w różnych rozmiarach możesz zawiesić nad blatem lub umieścić na drzwiczkach szafek. Dzięki specjalnym haczykom wygodnie zawiesisz narzędzia kuchenne, ale także pomieścisz ściereczki kuchenne, rękawice oraz łapki. Możesz także wybrać wersje półeczkowe – tam umieścisz słoiczki z przyprawami lub akcesoria do zmywania naczyń. Jeśli nie masz miejsca na doniczki z ziołami – zawieś je na relingu. Soczysta zieloność roślin będzie się ładnie prezentowała na tle jasnych kafli. Z porządkiem możemy mieć kłopot szczególnie w małych pomieszczeniach, dlatego polecamy zajrzeć tutaj. Dowiesz się tam jak urządzić małą kuchnię.

Kosze Cargo

Kuchnia w bloku rządzi się swoimi prawami – na stronie domifikacje.pl znajdziesz także inne sposoby na oszczędność miejsca i zachowanie porządku w kuchni. Jednym z nich są kosze Cargo – mają postać szuflad z drutu, które możemy zamocować w różnych szafkach,zagospodarowując „trudną” przestrzeń, na przykład szafki narożnikowe lub drzwiczki meblowe. Kosze posiadają prowadnice, dlatego szybko dostaniesz się do produktów, które są schowane w głębi szafki. Szczególnie sprawdzą się modele przeznaczone do przechowywania pokrywek oraz reklamówek czy desek do krojenia. Możesz także wyposażyć swoje szuflady w funkcjonalne wkłady – dzięki nim drobne przyrządy kuchenne znajdziesz szybciej, a wszystko nie będzie widoczne dla gości. Teraz pozostaje tylko odkładać przedmioty na swoje stałe miejsce i porządek zapewniony.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *