Sposób na uporządkowane drobiazgi, czyli kilka pomysłowych organizerów wiszących

lip 25, 16 Sposób na uporządkowane drobiazgi, czyli kilka pomysłowych organizerów wiszących

Pojemniki, pudełka czy szufladki to doskonałe miejsca do przechowywania niewielkich przedmiotów. Przydają się w każdym pomieszczeniu. Ułożenie drobiazgów znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie w przestrzeni, jeśli tylko pamiętamy, by odkładać wszystko na miejsce!

Do zrobienia organizerów wiszących możemy wykorzystać akcesoria biurowe, takie jak duże spinacze czy dodatki do artykułów gospodarstwa domowego, jak spinki do firanek czy haczyki. Organizery do powieszenia mogą znaleźć swoje miejsca nad biurkiem na ścianie, na bocznej ściance mebla czy też wewnątrz szafy. Idealnie nadają się zarówno do uporządkowania chustek czy apaszek, jak i gadżetów biurowych (więcej możliwości ich wykonania, znajdziesz również tu). Od czego zacząć i co przygotować? Organizer możemy zrobić z jednej prostej tyczki czy patyczka, dwóch goździków, sznurka i haczyków lub spinek do firan.

Zaczynamy od zrobienia haczyków. Wystarczy rozwinąć duży spinacz i ukształtować je w formę litery S. Jeśli mamy spinki, potocznie zwane żabkami wystarczy zawiesić je na niedługim sznureczku. W miejscu, gdzie ma znaleźć się wieszak należy odmierzyć długość kijka.

W dwóch końcach trzeba zaznaczyć kropki, które będą punktami wbicia niewielkich gwoździ. Następnie na patyczek nadziewamy żabki na sznureczkach. Kolejny krok to przewiązanie wstążek czy sznurka na dwóch końcach patyczka i zaczepienie ich o gwoździe. Tak umieszczony organizer jest gotowy do użycia. Jeśli wybraliśmy haczyki możemy teraz powiesić je na kijku. Na organizerze możemy zawiesić nożyce, linijki, notesy czy karteczki z ważnymi informacjami. Tego typu przybornik może znaleźć się w garderobie lub nad toaletką.

Będzie efektownym i pomysłowym miejscem do przechowywania biżuterii czy akcesoriów odzieżowych. Inne inspirujące pomysły na organizery znajdziesz pod adresem http://domifikacje.pl/cos-z-niczego/organizer-wiszacy/. Wystarczy kilka drobiazgów, które znajdziemy w każdym domu, by stworzyć coś nowego, praktycznego i ładnego. Do naszych porad dodaj odrobinę własnej kreatywności, a zobaczysz, jak przyjemne może być tworzenie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *